Dobre Smaki Sudetów, czyli nasze podróże kulinarne po regionie

0

O takim dziale na naszym portalu myśleliśmy już od pewnego czasu. Nasz turystyczny region słynie z dobrej i różnorodnej kuchni. Restauracji, barów, karczm, młynów, pubów, pizzerii, smażalni jest już u nas tak dużo, że sami mieszkańcy pytają: gdzie dobrze można zjeść? No właśnie – i tu już zaczyna się problem, bo co i gdzie się wybrać w natłoku wielu ofert? Dlatego też postanowiliśmy stworzyć przewodnik kulinarny po lokalach w naszym regionie, który zatytułowaliśmy „Dobre Smaki Sudetów”.

Na pomysł wpadł Marcin Bożek, człowiek pełen energii, pomysłów i pasji w tym, co lubi robić. A lubi po pierwsze gotować, a po drugie – dobrze zjeść. A my oczywiście podchwyciliśmy temat, bo lubimy wyzwania! Dobre Smaki Sudetów w zamyśle mają być naszym regionalnym przewodnikiem po lokalach, które mają to „coś” – zarówno dobrą kuchnię, jak i oferują produkty, z których słynie nasz region. Będziemy tworzyć przewodnik po miejscach godnych polecenia, z ciekawą, smaczną kuchnią i wyjątkowymi ludźmi, którzy pasję do gotowania łączą z biznesem. W naszej rubryce nie będzie tekstów sponsorowanych pisanych przez działy marketingu – na miejsce pojedziemy sami, spróbujemy sztandarowych dań, porozmawiamy z właścicielami, którzy tworzą dane miejsce. I albo polecimy, albo nie. Chcemy odkryć zarówno małe, wiejskie agroturystyki, które mają ofertę kulinarną dla gości z zewnątrz, jak i znane, popularne lokale. Ale nie tylko. Chcemy też trafić do lokalnych producentów regionalnych, bo nasze regionalne sery, miody, tradycyjny chleb, smalec, kiszonki, dżemy i inne przetwory stają się coraz bardziej znane w Polsce i za granicą. Dlaczego więc nie pokazać ich mieszkańcom naszego regionu?

Nie ukrywamy, że mamy kolejne pomysły na pokazanie smacznej, kulinarnej strony naszego regionu, które z czasem będziemy wdrażać. Na razie otwieramy dział „Dobre Smaki Sudetów” i zachęcamy do lektury, podzielenia się opiniami oraz do współpracy. W dziale na razie znajdują się trzy lokale, które odwiedziliśmy osobiście: Pan Kawka w Kłodzku (Pan Kawka, czyli autorska kawa w Kłodzku), Tawerna Złota Rybka w Polanicy Zdroju (Tawerna Złota Rybka w Polanicy Zdroju. Smaki morza w górach) i Karczma Stary Młyn w Kłodzku (Karczma Stary Młyn, gdzie każde danie jest przemyślane). Jeśli chcesz się pochwalić właśnie swoim lokalem, zadzwoń do nas. Umówimy się na wizytę. A wszystkim klientom życzymy SMACZNEGO! 🙂

Zapraszamy do Dobrych Smaków Sudetów. LINK TUTAJ

Joanna Żabska i Marcin Bożek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis