Zagrali dla Kacpra. To był pokaz wielkich serc!

0

Setki osób odwiedziły w sobotę, 25 stycznia br. halę sportową na kłodzkim stadionie, gdzie odbył się festyn charytatywny dla Kacpra Klimczaka, ucznia kłodzkiej „Budowlanki”. Do zorganizowanej przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych akcji, licznie dołączyły inne szkoły i kluby działające w Kłodzku.

Wiele się działo na hali sportowej kłodzkiego OSIR sobotni dzień. Zorganizowany został piłkarski turniej służb mundurowych, w którym wzięły udział drużyny m.in. policji, 22. Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej, Państwowej Straży Pożarnej i klas mundurowych z „Budowlanki”. W przerwach miały miejsce występy wokalne oraz taneczne dzieci i młodzieży z kłodzkich szkół i klubów oraz pokazy sztuk walki. Na koniec wystąpił kłodzki raper Mnihu wraz z Elzet.

Akcji towarzyszyły licytacje, kiermasze, słodka kawiarenka i loteria fantów. W kąciku gastronomicznym można było zakupić bigos i gulasz przygotowany przez Stowarzyszenie Kucharze Bez Granic i restaurację Hrabina’s Monte Carlo z Kłodzka, a przed halą strażacy z OSP Jaszkowej Dolnej prezentowali sprzęt swojej jednostki. Po raz kolejny społeczność kłodzka udowodniła, że należy i warto pomagać!

Kacper Klimczak jest uczniem II klasy mundurowej w ZST w Kłodzku. Pół roku temu usłyszał diagnozę: nowotwór mózgu o cechach złośliwych, nieoperacyjny. Najlepsi wrocławscy specjaliści z kliniki „Przylądek Nadziei”, w której obecnie przebywa, podjęli walkę z guzem za pomocą chemioterapii, następnie zastosowana zostanie radioterapia. Zbiórka pieniędzy ma pomóc chłopakowi w dalszym leczeniu i rehabilitacji (pisaliśmy o tym tutaj: Zagrają dla Kacpra. Akcja charytatywna dla ucznia kłodzkiej „Budowlanki”).

W poniedziałek organizatorzy akcji podsumują akcję, ale po ilości osób, które pojawiły się na hali sportowej można powiedzieć, że uda się uzbierać całkiem sporą kwotę dla Kacpra.

GALERIA ZDJĘĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis