?Rakietowy? grant dla Towarzystwa Miłośników Gorzanowa

0

Towarzystwo Miłośników Gorzanowa uzyskało grant na realizację projektu ,,Z rakietą do gwiazd ? Promujemy sporty rakietowe w Gorzanowie” w III edycji konkursu ,,Bank Młodych Mistrzów Sportu” organizowanego przez Fundację Santander Bank Polska.

Projekt złożony przez TMG znalazł się w gronie 47 przedsięwzięć, które zyskały uznanie Komisji Konkursowej, dzięki czemu na jego realizację został przyznany grant w wysokości blisko 9 tys zł. Pozyskane środki Towarzystwo przeznaczy na popularyzację badmintona i speed badmintona wśród osób w wieku od 5 do 26 lat. – Ten projekt to pomysł na rozpowszechnianie nieznanych, rzadko spotykanych dyscyplin sportowych, jakim jest nowo powstały speed badminton (crossminton) oraz mało popularny w Europie badminton. To dyscypliny uznawane za najszybsze sporty rakietowe na świecie – opisuje Robert Duma, prezes Towarzystwa Miłośników Gorzanowa. – Nasz projekt realizowany będzie poprzez organizację zajęć, turniejów i rozgrywek w samym Gorzanowie oraz na terenie Powiatu Kłodzkiego. W efekcie przyczyni się do rozwinięcia aktywności fizycznej lokalnej społeczności, a dodatkowo promować będzie zasady fair-play w rywalizacji – dodaje R. Duma.

To kolejny już grant pozyskany w tym roku przez Towarzystwo Miłośników Gorzanowa. W lutym Towarzystwo wraz z LKS Zamek Gorzanów uzyskało środki w wysokości 50 tys. zł na budowę siłowni na wolnym powietrzu. Realizacja tego przedsięwzięcia już się zaczęła i elementy siłowni są aktualnie montowane.

?Bank Młodych Mistrzów Sportu? to program grantowy Fundacji Santander Bank Polska mający na celu promocję przedsięwzięć sportowych oraz zasad fair play w sporcie. Tegoroczna, trzecia edycja nastawiona jest na wsparcie przedsięwzięć sportowych, skierowanych do osób w wieku od 5 do 26 lat, które pozytywnie wpływają na ich rozwój fizyczny. W tegorocznej edycji programu do konkursu złożono 473 wnioski.

[fot. TMG]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis