Trwa ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Szczytnej

2

Dziś, 9 stycznia br., od godzin porannych trwa ewakuacja Domu Pomocy Społecznej w Szczytnej. Pensjonariusze instytucji są wywożeni z obiektu karetkami. Teren zabezpieczony jest przez służby – policję i straż graniczną, które nie dopuszczają na teren DPS-u nikogo. Nie są znane jeszcze przyczyny trwającej akcji.

Na godzinę 13.00 zaplanowana jest konferencja prasowa w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, podczas której mają zostać wyjaśnione okoliczności prowadzonej akcji.

[AKTUALIZACJA] Członkowie zarządu powiatu kłodzkiego: Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk i Piotr Marchewka wyjaśniają przyczyny ewakuacji: DPS w Szczytnej ewakuowany. Starostwo wyjaśnia przyczyny akcji

Droga dojazdowa do DPS w Szczytnej zablokowana. Policja i Straż Graniczna nie przepuszczają samochodów bez specjalnej przepustki

Karetki i auta z innych domów pomocy społecznej od rana wywożą pensjonariuszy z DPS w Szczytnej

Druga blokada policji i straży granicznej. Służby nie przepuszczają już nikogo w pobliże zamku. Tutaj czekają pracownicy, którzy dzisiaj mieli wolne i żegnają się z podopiecznymi. Jak mówią, nie dopuszczono ich do DPS-u.

Brama do DPS zagrodzona taśmą policyjną. Dalej media nie mają wstępu bez specjalnej przepustki wydawanej przez starostwo powiatowe.

Fot. Joanna Żabska/24klodzko.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis