Przebudują DK8 od Kłodzka do Kudowy. Ruszyły prace projektowe

0

Niebezpieczna DK8 na odcinkach Kłodzko-Szczytna-Duszniki Zdrój-Kudowa Zdrój ma zostać przebudowana. Łącznie ok. 30 km. Rozpoczęły się prace projektowe.

Inwestycję podzielono na dwa odcinki: Kłodzko-Szczytna (około 13 km) i Duszniki Zdrój ? Kudowa Zdrój (ponad 16 km). Projektują je dwie firmy – umowę na rozbudowę odcinka Kłodzko-Szczytna podpisano z wykonawcą Sweco Engineering Sp. z o.o. z Krakowa, a odcinek Duszniki Szczytna Biuro Projektów TRASA spółka z o.o. z Poznania. O tym, na jakim etapie są prace i jaki ma być efekt końcowy mówili w czwartek 24 maja br. na Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Infrastruktury w starostwie powiatowym przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W ramach umowy wykonawcy dokumentacji projektowej będą musieli uzyskać decyzję środowiskową, wykonać projekt budowlany, uzyskać decyzję ZRID, wykonać projekt wykonawczy i materiały przetargowe.

Inwestycja będzie obejmować rozbudowę drogi wraz z korektą łuków, dobudowę dodatkowych pasów ruchu powolnego (tam, gdzie to możliwe) oraz podniesienie nośności konstrukcji jezdni do 11,5 tony. Przebudowane zostaną skrzyżowania i jak wskazuje inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, wyznaczone zostaną nowe przejścia dla pieszych, zatoki autobusowe i zjazdy.

Celem przebudowy DK8 jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i wyeliminowanie punktów niebezpiecznych. Prace projektowe dla odcinka Kłodzko-Szczytna mają zakończyć się we wrześniu 2021 roku, a dla Duszniki-Kudowa w styczniu 2022 r. Dla tego ostatniego zadania powstała już specjalna strona internetowa: www.dk8kudowa-duszniki.pl, na której można śledzić postępy prac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis