Otwarte Strefy Aktywności w Polanicy – są problemy z wyłonieniem wykonawcy

0

Pojawiły się problemy z wyłonieniem wykonawcy Otwartych Stref Aktywności w Polanicy-Zdroju. Trzeci przetarg został właśnie unieważniony.

Władze Polanicy-Zdroju zaplanowały budowę dwóch takich stref – jedna ma powstać przy ul. Gajcego, druga – przy ul. Sportowej, jednak w trzech postępowaniach przetargowych nie udało się wyłonić wykonawcy robót. W ostatnim, które zostało unieważnione 6 września br., nie złożono żadnej oferty, podobnie było w poprzednim. W pierwszym przetargu wpłynęła co prawda jedna oferta, ale cena była prawie trzykrotnie wyższa, niż kwota jaką miasto zamierza przeznaczyć na budowę OSA. Biorąc pod uwagę, że termin zakończenia inwestycji planowany jest na połowę października tego roku, a rozpoczął się już wrzesień, brak wykonawcy może stanowić dla władz Polanicy spory problem.

Otwarte Strefy Aktywności powstają w pięciu gminach. Łącznie będzie ich 12 – pięć powstanie w gminie Kłodzko, jedna w mieście Kłodzku oraz po dwie w gminie Nowa Ruda, Stroniu Śląskim i właśnie Polanicy-Zdroju. Pozostałe gminy wyłoniły już wykonawców i większość inwestycji zakończy się w październiku br. Budowa stref dofinansowana została środkami Ministerstwa Sportu i Turystyki.

[Fot.: www.msit.gov.pl]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis