Nietypowa impreza. Festiwal Biegów Piwnych w Lądku Zdroju

0

W ostatnich latach imprezy biegowe cieszą się ogromną popularnością. Te największe gromadzą na starcie nawet po kilka tysięcy zawodników, jak choćby odbywający się co roku w Lądku Zdroju Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Dlatego też organizatorzy pierwszej edycji lądeckiego Biegu Piwnego postanowili wyjść naprzeciw temu zainteresowaniu i zaproponować imprezę biegową skierowaną do każdego.

Bieg Piwny wystartuje w najbliższy piątek, 16 sierpnia br. na polanie powyżej Stawów Biskupich. W założeniu ma to być impreza rodzinna, z domieszką sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Zasady są proste – po przebiegnięciu konkretnego dystansu (500 metrów) na zawodników czeka określony trunek do wypicia – dla dzieci będzie to soczek, a dla dorosłych napój z większą ilością procentów, czyli piwo.

Biegi zostały podzielone na kilka kategorii: dla dzieci bieg SOCZEK rozgrywany na dystansie 500 metrów dla najmłodszych (do lat 8) oraz 2 razy 500 metrów dla dzieci od 8 do 12 lat. Następnie odbędą się biegi FIT dla kobiet (dystans 5 razy 500 metrów) i mężczyzn (10 razy 500 metrów) – tutaj bonusem jest piwo bezalkoholowe Lech Free, a o 17.30 startują właściwe biegi piwne – dla kobiet to będzie dystans 3 razy 500 metrów i dla mężczyzn 6 razy 500 metrów. Po każdych przebiegniętych 500 metrach na zawodników będzie czekało czeskie piwo (0,4l). I tak kobiety do spożycia będą miały 3, a mężczyźni – 6. Dodatkowo oczywiście zwycięzcy otrzymają w prezencie atrakcyjne nagrody.

Jak mówi Piotr Wdowiak, organizator pierwszej edycji lądeckiego biegu piwnego, jego celem jest przede wszystkim dobra zabawa. Cała impreza będzie miała charakter pikniku rodzinnego w popularnej smażalni ryb Stawy Biskupie. Na dzieci będą czekały darmowe dmuchańce, będzie można popływać łódką po stawach, a później zaplanowana jest biesiada taneczna.

Trasa Festiwalu Biegu Piwnego w Lądku Zdroju została wyznaczona na łąkach powyżej Stawów Biskupich

Zdjęcie ilustracyjne: www.pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis