McAmbulans przebada dzieci w Kłodzku i Dusznikach

0

McDonald to nie tylko bardzo popularna sieć fastfoodów słynąca z hamburgerów. To także Fundacja Ronalda McDonalda, założyciela firmy, która od kilku lat prowadzi bezpłatne profilaktyczne badania USG małych dzieci, jeżdżąc po Polsce specjalnym ambulansem.

W najbliższych tygodniach ambulans przyjedzie do Kłodzka, Dusznik i Radkowa. Ambulans posiada dwa gabinety lekarskie wyposażone w USG. Będzie w nim można przebadać dzieci w wieku 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpłatne, bezbolesne i bezpieczne. Trwają około 15 minut, podczas których lekarz dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych. Rodzice otrzymują wyniki oraz w razie konieczności poradę lekarską. Liczba miejsc jest ograniczona i konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Fundacja Ronalda McDonalda powstała w 2002 r. z inicjatywy firmy McDonalds Polska, dołączając do innych fundacji tej firmy działających w 52 krajach na świecie. Od 2005 r. prowadzi bezpłatne profilaktyczne badania USG małych dzieci w ramach programu „NIE nowotworom u dzieci”. Odbywają się one na pokładzie specjalnego ambulansu, który dociera wszędzie tam, gdzie brakuje podobnej oferty diagnostycznej. Do tej pory ambulans odwiedził 228 miast, przebadał 48,5 tys. dzieci, a wartość wykonanych badań to ponad 5 mln złotych.

13-14 września Duszniki Zdrój – konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Zapisy prowadzone w są dniach 4-5 września pod numerem telefonu: 664-282-485

16-17 września w Kłodzku – konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Zapisy prowadzone będą w dniach: 6 i 9 września pod nr. te.: 74 865 43 01

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis