19.1 C
Kłodzko
wtorek, 30 maja 2023
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

?Wiosna przyjechała do Kłodzka i od razu jest lepsza pogoda?

Kłodzko. W czwartek, 16 maja trzech kandydatów partii Roberta Biedronia ?Wiosna? zachęcało mieszkańców Kłodzka do udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

– Wiosna przyjechała do Kłodzka i od razu jest lepsza pogoda po tych okropnych zimnych i deszczowych dniach ? takimi słowami rozpoczął na kłodzkim rynku konferencję prasową lider na liście partii ?Wiosna? do Parlamentu Europejskiego w naszym okręgu, Krzysztof Śmiszek. Trzech kandydatów: Krzysztof Śmiszek, Szymon Chojnowski i Mariusz Kotarba zachęcali na ulicach mieszkańców miasta do głosowania.

– Spotykamy się z mieszkańcami Kłodzka, żeby powiedzieć, co mamy w programie i o co będziemy walczyć w Parlamencie Europejskim ? mówi K. Śmiszek. A są to: polityka europejska nie skupiona na wielkich przedsięwzięciach infrastrukturalnych, ale blisko problemów konkretnych ludzi.

Ważnym punktem w programie ?Wiosna? jest ochrona zdrowia i Europejski Program Walki z Nowotworami. Jak mówił K. Śmiszek, przyszedł czas, żeby Unia Europejska zaczęła inwestować więcej pieniędzy w ochronę zdrowia.

Z kolei Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy kładł nacisk na dalszy napływ środków europejskich do mniejszych miast takich jak Kłodzko, które nadal potrzebują inwestycji, a wałbrzyszanin Mariusz Kotarba, na co dzień wykładowca akademicki, podkreślał konieczność wsparcia młodych ludzi ? w programie ?Wiosny? są m.in. darmowe przejazdy koleją dla wszystkich do 26 roku życia w okresie letnim, bon kulturalny w wysokości 200 euro rocznie dla młodych osób, który będą mogli dowolnie wykorzystać np. na wizyty w muzeum, wyjście do kina, czy teatru, a także stworzenie polskim naukowcom możliwość takiego rozwoju, jaki mają ich koledzy w pozostałych krajach UE. Ważnymi punktami w programie „Wiosny” są również ochrona przyrody i prawa zwierząt.

Kandydaci odnieśli się także do tematu, który w ostatnich tygodniach wzbudza wiele silnych emocji ? czyli planów budowy zbiorników retencyjnych w naszym powiecie i byli dobrze zorientowani w temacie. Swój stosunek do problemu mieli jednoznaczny: ? Zabrakło konsultacji z mieszkańcami – mówił Krzysztof Śmiszek.

Jak podkreślał K. Śmiszek, do tematu budowy zbiorników dochodzi dokonywana ostatnio na szeroką skalę wycinka lasów, a więc miejsc które naturalnie zatrzymują wodę. ? To wszystko jest postawione na głowie ? mówił K. Śmiszek.

Joanna Żabska

WAŻNE TEMATY

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona została przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Burmistrz, wraz z innymi samorządowcami, medal odebrała...

Strefa Aktywności powstanie w Dusznikach-Zdroju. Gmina podpisała umowę z wykonawcą

W Urzędzie Miejskim w Dusznikach-Zdroju została podpisana umowa na budowę Strefy Aktywności na terenie miasta. Koszt inwestycji wyniesie ponad 7 mln złotych.

Kłodzko: miasto ostrzega przed osuwiskiem brzegu rzeki a Wody Polskie szukają pieniędzy

Coraz bardziej osuwa się brzeg Nysy Kłodzkiej pomiędzy Kłodzkiem a Krosnowicami, na popularnej ścieżce spacerowej, tuż za ścieżką rowerową (tzw. ścieżka za...

Samorząd powiatu kłodzkiego dofinansuje in vitro

Powiat kłodzki dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro. Dofinansowanie przewidziane jest dla mieszkańców powiatu, a program ruszy 1 sierpnia 2023 r.

Oldboje powalczą w Polanicy-Zdroju na Mistrzostwach Polski w Piłkę Nożną

W najbliższy weekend, od 2 do 4 czerwca br. w Polanicy-Zdroju odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 50+. W...

Powiat kłodzki promował się we wrocławskim Decathlonie

Promocyjne stoisko w sklepie Decathlon na Bielanach Wrocławskich wystawił powiat kłodzki. Prezentowana na nim była oferta turystyczna ziemi kłodzkiej.

Dycha z Mamą. Nietypowa impreza biegowa na Górze Iglicznej

Nietypowa impreza biegowa odbyła się w niedzielę, 28 maja br. na Górze Iglicznej i w jej okolicach. Wokół Sanktuarium Maria Śnieżna biegały między...

Duszniki-Zdrój. Nietrzeźwy nastolatek jeździł samochodem rodziców

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali w Dusznikach-Zdroju 16-latka, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Chłopiec odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Zdrowy styl życia królował na Festiwalu „Na Zdrowie!” w Polanicy-Zdroju

Zdrowa rywalizacja, zdrowe porady, zdrowa żywność i zdrowy styl życia królowały w sobotę, 27 maja br. w Polanicy-Zdroju podczas drugiej edycji Festiwalu „Na Zdrowie!”.

Pędził autem 116 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

W niedzielę, 28 maja br. podczas nadzorowania ruchu na drogach powiatu kłodzkiego nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem podczas realizacji zadań na drodze krajowej...

The Partisan. W Siennej ekipa filmowa opowiedziała o realizacji filmu o Krystynie Skarbek

W sobotę, 27 maja br., w Siennej na Czarnej Górze została zorganizowana konferencja prasowa związana z realizacją filmu „The Partisan” o...

5 tytułów Mistrzów Dolnego Śląska i 10 medali dla zawodników HS Team Kłodzko!

Kolejne wspaniałe występy młodych pływaków z HS Team Kłodzko. Na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska łącznie wywalczyli 10 medali, w tym...

Tomasz Duszyński oprowadził po Kłodzku śladem swoich powieści z cyklu „Glatz”

Dni Kłodzka to nie tylko koncerty na stadionie, ale także wydarzenia towarzyszące. Wśród nich w tym roku był spacer po Kłodzku...