W niedzielę premier pojawił się na mszy w Krosnowicach

2

Dużym zaskoczeniem dla mieszkańców Krosnowic było pojawienie się w niedzielę, 9 lutego br. premiera Mateusza Morawieckiego, który wziął udział w mszy o godz. 11.30 w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Po mszy premier spotkał się z mieszkańcami.

Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszyli senator Aleksander Szwed, poseł Marcin Gwóźdź , lokalni samorządowcy i wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur, jako gospodarz spotkania. – Jest nam niezmiernie miło, że możemy gościć pana premiera w naszej gminie, w Krosnowicach, największej miejscowości liczącej 2800 mieszkańców. Jesteśmy zaszczyceni i chcielibyśmy podziękować za wszystkie programy rządowe, dzięki którym możemy budować takie drogi jak ta, którą pan tutaj wjeżdżał, a na którą otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 2,1 mln zł – mówił wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur. – Dzięki programowi Senior+ utworzyliśmy dzienny dom seniora, z programu Maluch utworzyliśmy w Jaszkowej żłobek, a przygotowujemy także dokumentację pod żłobek w Krosnowicach, wyremontowaliśmy halę Podhalanka, zbudowaliśmy boisko wielofunkcyjne, szkoła w Krosnowicach jest po termomodernizacji, zbudowaliśmy wiejskie miejsce spotkań. To dobry czas dla Krosnowic i gminy

Podczas trwającego ponad godzinę spotkania z premierem poruszono wiele spraw, tj. reforma sądownictwa, budowa drogi S-8 czy wsparcie dla kół gospodyń wiejskich. – Nie da się wszystkiego zrobić w rok czy cztery, bo zapóźnienia są wieloletnie – mówił M. Morawiecki. – Program budowy dróg zwiększyliśmy dziesięciokrotnie, nasi poprzednicy przeznaczali na to 600 mln zł, my 6 mld zł. Zdajemy sobie sprawę z wielości potrzeb do zrealizowania w gminach: edukacja, służba zdrowia, infrastruktura drogowa i wodnokanalizacyjna. Próbujemy budować lepszą Polskę, czasem się potykamy i popełniamy błędy, jesteśmy tylko ludźmi, ale moim jedynym celem jest to, aby Polska była silniejsza – podkreślił premier.

Życzenia od mieszkańców i parafian złożył premierowi Krosnowiczanin, Ryszard Rapacz, znany lokalny przedsiębiorca, który dzisiaj obchodził 70. urodziny, a na koniec od wójta i miejscowych organizacji M. Morawiecki otrzymał regionalne pamiątki.

ms

2 KOMENTARZE

  1. Dziękujemy Panie Premierze proszę pamiętać że jesteśmy z Panem i jak każdy uczciwy Polak popieramy reformę wymiaru sprawiedliwości

  2. Dla Burmistrza Kłodzka Piszko jego legitymacja partyjna którą nosi w kieszeni jest najważniejsza, a nie rozwój Kłodzka. Rozmów z ekipą rządząca nie prowadzi w myśl przysłowia: na złość innym (mamie) odmrożę sobie uszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis