0.4 C
Kłodzko
wtorek, 7 grudnia 2021
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Twierdza Kłodzko z nowym dyrektorem

Zmiany personalne na Twierdzy Kłodzko. Od wtorku, 2 listopada br. tą największą atrakcją turystyczną w mieście kierować będzie Daniel Jakubowski, zastępując na stanowisku dyrektora Joannę Stoklasek-Michalak.

Daniel Jakubowski do tej pory pełnił funkcję rzecznika prasowego burmistrza miasta Kłodzko. Od 2 listopada br. pokieruje Twierdzą Kłodzko. Nie są znane przyczyny odwołania dotychczasowej dyrektor obiektu, Joanny Stoklasek-Michalak. Jak mówi naszej redakcji Tomasz Pełyński, prezes ZAMG, spółki miejskiej, która zarządza Twierdzą Kłodzko – są to sprawy między pracodawcą i pracownikiem.

Zastępcą dyrektora Twierdzy Kłodzko został Kornel Drążkiewicz.

WAŻNE TEMATY

Klub radnych zawnioskował o wycofanie ze sprzedaży budynku byłej przychodni w Kłodzku

Nowy klub radnych "Inicjatywa dla Powiatu Kłodzkiego" podczas ostatniej sesji, 30 listopada br. zawnioskował do zarządu powiatu kłodzkiego o wycofanie ze sprzedaży...

„Skrzynczanki” z teledyskiem do piosenki „Kochajcie dziewczyny”

Pochodzący ze Skrzynki w gminie Lądek-Zdrój Zespół Pieśni Ludowej „Skrzynczanki” opublikował w serwisie YouTube teledysk do piosenki „Kochajcie dziewczyny”. Teledysk zrealizowany...

Akcja zarybiana Nysy Kłodzkiej. Do rzeki trafiło ponad 150 kg pstrąga

Polski Związek Wędkarski Okręg w Wałbrzychu przeprowadził w ramach stałej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłodzku dodatkowe zarybianie Nysy Kłodzkiej.

Będą kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

We wtorek, 7 grudnia br. minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywać w Polsce od 15 grudnia...

Mikołajki w bystrzyckim MGOK [FOTO]

W poniedziałek, 6 grudnia br. do sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej zawitał święty Mikołaj. Przybyli na...

Burmistrz Kłodzka spotka się z mieszkańcami i przedsiębiorcami z Wyspy Piasek

W najbliższy piątek, 10 grudnia br. burmistrz Kłodzka oraz miejscy radni spotkają się z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami z terenu Wyspy Piasek.

Pędził 108 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 58 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na...

Konkurs na nową nazwę kłodzkiego PKS-u przedłużony do końca stycznia

Do 31 stycznia 2022 roku przedłużony został termin zgłaszania propozycji na nową nazwę powiatowego przewoźnika. Konkurs na nową nazwę...

Narażając własne życie dwóch policjantów wyniosło starszego mężczyznę z płonącego budynku

Dzięki szybkiej akcji dwóch młodych policjantów, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce pożaru domu, nie doszło do tragedii. Z płonącego budynku...

Lekcje samorządności w Urzędzie Gminy Kłodzko

Od 15 lat w Urzędzie Gminy Kłodzko odbywają się lekcje samorządności, dzięki którym uczniowie mają okazję poznać funkcjonowanie samorządu „od środka”. W listopadzie br....

Trwa nabór do drużyny siatkówki dziewcząt w MMKS Kłodzko

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Kłodzko, który od 2009 roku istnieje na sportowej mapie Kłodzka, prowadzi aktualnie nabór do siatkarskiej drużyny dziewcząt.

Na Czarnej Górze wystartował sezon zimowy 2021/2022

W sobotę, 4 grudnia br. zostały otwarte trasy narciarskie w ośrodku Czarna Góra Resort. Tym samym wystartował sezon zimowy 20221/2022.

Szczytna: Marek Szpanier wygrał przedterminowe wybory na burmistrza

Przedterminowe wybory na burmistrza Szczytnej, które odbyły się w niedzielę, 5 grudnia br. wygrał Marek Szpanier, zdobywając blisko 70% głosów.

18 KOMENTARZE

 1. Za rok… zobaczymy za rok, albo i 2. Po nowym sezonie, pod nowymi dyrektorami, bo na razie to Twierdza przez ostatnie lata wypracowywała podobno znacznie większy przychód niż przed zmienioną dyrektorką. A i wymiana 1 człowieka na 2 … zastanawiające, chyba wybory idą.

 2. Odważna decyzja Burmistrza, może coś się dobrego zacznie tam dziać, Kornel jest skromny i bardzo pozytywnie zakręcony w Twierdze, rzecznik burmistrza dopiero się okaże…
  Na pewno trudno im będzie coś zepsuć, bo minione lata nic się nie działo co wykraczało by pozytywnie poza granice Kłodzka. Zoobaczymy za 100 dni 😀

 3. Dobry przewodnik to niekoniecznie dobry manager. Pamiętajmy o tym kładąc na stołki osoby do tego nieprzystosowane..

 4. Czy nowy dyrektor okaże się właściwym człowiekiem na tym stanowisku ; będzie jego podejście do budowy KOLEJKI GONDOLOWEJ między TWIERDZĄ i FORTEM na Owczej Górze, która stanie się motorem napędowym wzrostu zainteresowania obu obiektami i która przyczyni się do szybkiej ODBUDOWY i ZAGOSPODAROWANIA TWIERDZY i FORTU. Czy potrafi się odciąć od populistycznej propagandy którą uprawiał obecny burmistrz Piszko w kampanii wyborczej ?.

  • Trojan – przestań bajdurzyć. Gdyby kolejka była opłacalna już dawno by powstała, tam gdzie to ma sens inwestorzy jakoś sobie radzą.

   • Wypowiedż „zorientowanego” jest na poziomie wpadki którą popełniła Kidawa – Błońska twierdząc: ” Gdyby natura chciała żeby tam był przekop to by był”. Nazwanie siebie „zorientowany” takim nie czyni. Nazwij się nieomylny, będziesz miał lepsze samopoczucie. he..he..

  • Ten znowu z tą gondolową. Załóż ją sobie, najlepiej do spółki z Bogusławem i oby wam tylko worków na kasę wystarczyło. Już niestrawny jesteś z tą kolejką i z rondem na Objazdowej, ile można przynudzać w kółko jedno i to samo i jeszcze do tego na wszystkich miejskich portalach.

 5. Żenada. Rzecznik prasowy szefem twierdzy? A co ze współpracą z Twierdzą Srebrna Góra? Już nie współpracuje? Nie ma konfliktu interesów. kto zna kornela ten wie co to za człowiek, ile jest wart, i co potrafi, a potrafi raczej niewiele. Smutne to i bardzo zle rokujące kłodzkiej twierdzy.

  • Kornel stworzył wszystkie wystawy które są na twierdzy .Widać że Bagienka jest poprostu hejterem i nie wiem co pisze

  • Kto zna Kornela ten wie ile serca i pracy włożył, żeby coś się działo na twierdzy. Jest bystry, pomysłowy i pragmatyczny i przede wszystkim zależy mu na twierdzy a nie na polityce. Nie wiem jak p. Daniel ale Kornel ma większe kompetencje dot. twierdzy i większą wiedzę niż wykształcona p. J. S-M. Ale papierek to nie wszystko. Kornel nie daj się internetowym trollom, rób swoje jak zawsze. Trzymam kciuki!

 6. Byłem na wykładzie Pana Kornela i kilkukrotnie zwiedzałem z nim twierdzę. Wspaniały człowiek z ogromną wiedzą. Dobrze, że został doceniony. Oby tak dalej!

 7. Ludzie często boją się zmian, a może to zmiana na lepsze?:D Czekam na działania p.Daniela i p.Kornela i życzę owocnej pracy.

 8. Mam nadzieję, że zmiana przyniesie same korzyści. Przed nowymi zarządcami dużo pracy. Trzeba podnieść twierdzę na nogi, dokończyć projekty nigdy nieskończone i zacząć nowe. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

 9. Szok … tak dobrze zarządzany obiekt i zmiana? Kłodzko pamięta takie szokujące decyzje poprzedniej władzy wobec kilku dyrektorów… czyżby Pani dyrektor nie popierała Pisu…

Comments are closed.