Premier w Staropolance zapowiedział wzrost płacy minimalnej

0

Dzisiaj w godzinach popołudniowych Polanicę Zdrój odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Obejrzał linie technologiczne w ?Staropolance? i na krótkiej konferencji prasowej ogłosił podwyżkę płacy minimalnej o 200 zł.

To była niezapowiedziana i krótka wizyta premiera w rozlewni wód ?Staropolanka? w Polanicy Zdroju. Na zorganizowanej na terenie firmy konferencji prasowej M. Morawiecki podkreślił, że w tej polskiej firmie doskonale łączy się tradycja i nowoczesność. Podziękował także załodze i zarządowi ?Staropolanka?. – Dziękuję za to, że udało się obronić tę polską markę, bo wiemy że rynek jest trudny, walka o klientów jest bardzo trudna, ale jestem pełen optymizmu, bo to, co tutaj zobaczyłem, to że polskie firmy dają sobie coraz lepiej radę na rynku ? mówił premier.

M. Morawiecki zapowiedział dzisiaj w ?Staropolance? podwyżkę płacy minimalnej o 200 zł. – Zdecydowaliśmy się wczoraj na Radzie Ministrów zaproponować wzrost płacy minimalnej powyżej wartości ustawowych ? mówił M. Morawiecki. – Chcemy, żeby płaca była w Polsce jak najbardziej godna, żeby ludzie zarabiali jak najszybciej, w ciągu kilku, kilkunastu lat ? to jest możliwe ? na poziomie europejskim. I stąd podwyżka płacy minimalnej o 200 zł ? z 2250 zł do 2450 zł.

M. Morawiecki podkreślił również, że przez 4 lata rządów przez Prawo i Sprawiedliwość płaca minimalna wzrosła o 700 zł: ? To takie nasze niezapowiedziane 700+, z czego jesteśmy również dumni.

Podwyżka płacy minimalnej to, według słów premiera, efekt dobrego wzrostu gospodarczego Polski. M. Morawiecki poinformował, że Polska w tym roku zdecydowanie przekroczy dotychczasowe prognozy wzrostu PKB, które zakładał rząd.

Zarejestrowaliśmy film z błyskawicznego dzisiaj przejazdu kolumny premiera przez DK8 w Boguszynie 🙂

[Film: Maciej Sergel]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis