Podejrzany o koronawirusa zaatakował nożem ratownika w karetce z Kłodzka!

0

Ratownicy karetki systemowej z Kłodzka, wiozący pacjenta w kwarantannie z podejrzeniem koronawirusa do szpitala zakaźnego w Bolesławcu, zostali przez niego zaatakowani nożem. Sprawca zbiegł następnie z karetki. Jeden z ratowników z groźnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie był operowany. Z naszych informacji wynika, że pacjent był wieziony z Nowej Rudy. Sprawca został zatrzymany. Więcej informacji wkrótce.

[AKTUALIZACJA 12.34] Jak powiedział dla redakcji 24klodzko.pl starosta Maciej Awiżeń, stan naszego ratownika po operacji jest stabilny.

O całym zdarzeniu poinformował Zespół Ratownictwa Medycznego w Chojnowie:
Atak na ratownika medycznego! Przez pacjenta z podejrzeniem Koronawirusa!
Dzisiejszej nocy, 25.03.20, zespół ratownictwa medycznego z Kłodzka D01 10, transportował pacjenta do oddziału psychiatrycznego zakaźnego.
Ok godz. 2.00 w karetce znajdującej się na 73 km autostrady A4 rozegrał się dramat. Ratownik medyczny został zaatakowany nożem przez pacjenta. Karetka zatrzymała się na zjeździe z autostrady. Pacjent po zadaniu około ośmiu ciosów w klatkę piersiową zbiegł z karetki o czym powiadomiono Policję.
Na pomoc rannemu zadysponowano zespoły D0215 z Legnicy i D0217 z Chojnowska a następnie pi zamknięciu autostrady przez Policję i zabezpieczeniu miejsca przez zastępy Straży Pożarnej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 13”.
Po ustabilizowaniu stanu poszkodowanego ranny ratownik medyczny został przewieziony do szpitala w Bolesławcu gdzie został operowany.
Piotrek czuje się dobrze.
Cała brać ratownicza życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia!

Atak na ratownika medycznego! (Przez pacjenta z podejrzeniem Koronawirusa!)Dzisiejszej nocy, 25.03.20, zespół…

Opublikowany przez Zespól Ratownictwa Medycznego w Chojnowie Środa, 25 marca 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis