Noc w powiecie bez poważnych zdarzeń. W południe znowu zacznie wiać

0

Noc w powiecie kłodzkim, która upłynęła pod znakiem przechodzącego huraganu, upłynęła w miarę spokojnie. Wiatr nie spowodował dużych szkód i jak informuje Rafał Chorzewski, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, strażacy wyjeżdżali do interwencji 10 razy. Zdarzenia dotyczyły powalonych drzew, nie odnotowano innych szkód wyrządzonych przez wiatr.

Jak komunikuje IMGW, obecnie sytuacja pogodowa chwilowo się uspokoiła, notowane są porywy wiatru w granicach 50-65 km/h. Około godz. 13.00 wiatr ma ponownie się wzmagać i do wieczora będzie wiało w porywach 90 km/h, a nawet 100 km/h z południowego zachodu i zachodu. W powiecie kłodzkim do wieczora obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego.

Jak informuje Meteo Alert Dolny-Śląsk w godzinach południowych, i popołudniowych pojawią się punktowo ulewne opady deszczu, krupy śnieżnej lub drobnego gradu i przede wszystkim silny wiatr. Na nizinach porywy będą mogły przekroczyć wartości 80-90 km/h, na terenach podgórskich siła wiatru może osiągać nawet 90-105 km/h. Wiatr oraz przelotne, punktowe i intensywne opady zostaną z nami do późnego popołudnia, po czym ich potencjał zacznie się zmniejszać.

Fot. ilustracyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis