Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza na ciekawą prelekcję

0

W sobotę, 21 marca br., Muzeum Ziemi Kłodzkiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na ciekawą prelekcję Krzysztofa Łagojdy. Początek spotkania o godz. 15.00.

Prelekcja będzie poświęcona tematyce kontroli granicy państwowej na ziemi kłodzkiej w latach 1945-1956 przez Urząd Bezpieczeństwa. Prelegent – Krzysztof Łagojda jest historykiem + doktorantem w Zakładzie Historii Europy Wschodniej Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, autorem artykułów naukowych i popularnonaukowych, poświęconych głównie okupacji Polski w czasie drugiej wojny światowej, zbrodni katyńskiej i czasom stalinizmu w Polsce, drukowanych na łamach wydawnictw zbiorowych i periodyków. W 2016 roku wydał książkę pt. Życie w cieniu śmierci. Losy rodzin katyńskich w latach 1939-1989 w świetle wywiadów z członkami Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej.

Krzysztof Łagojda przygotowuje obecnie pracę doktorską poświęconą stalinizacji ziemi kłodzkiej, stąd też tematyka lat powojennych jest często obecna podczas jego wykładów – ostatnio na ziemi kłodzkiej prezentował ją w Dusznikach-Zdroju i Bystrzycy Kłodzkiej.

Współorganizatorem spotkania jest Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Kłodzku.

tz [fot. ilustracyjne: Tomasz Gmerek – za Muzeum Ziemi Kłodzkiej]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis