Koleje Dolnośląskie: od grudnia pociągiem do Pragi

0

O tym, że planowane jest uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego z Wrocławia do Pragi wiadomo już od marca tego roku. Trwają właśnie szczegółowe uzgodnienia między Kolejami Dolnośląskimi po stronie polskiej oraz czeskim przewoźnikiem Leo Express.

Dolnośląski przewoźnik poinformował wczoraj, że w nowym rozkładzie jazdy 2019/2020 pojawi się nowe bezpośrednie połączenie Wrocław-Praga obsługiwane po stronie polskiej przez Koleje Dolnośląskie S.A., a po czeskiej przez Leo Express. Taką decyzję podjęły władze samorządowe Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego.

Bezpośredni pociąg – komfortowy skład FLIRT – będzie kursował między Wrocławiem a Pragą od grudnia w każdy weekend z przystankami w Kłodzko Miasto i Międzylesie. Czas podróży ma wynieść nieco powyżej czterech godzin.

Jak chwali się czeski przewoźnik Leo Express, jego pociągi dostosowane są do każdego klienta. Każdy z pociągów składa się z pięciu niskopodłogowych wagonów. Oprócz możliwości połączenia z siecią WiFi i ładowania urządzeń elektronicznych poprzez znajdujące się przy siedzeniach gniazdka elektryczne, znajduje się spokojna i luksusowa sekcja Premium, można podróżować i pracować w klasie Buisness i Ekonomy, znajduje się też specjalny przedział dziecięcy. W pociągach Leo Express można kupić przekąski, a wyższe klasy posiadają wybrane dania z menu w cenie biletu.

Fot. www.leoexpress.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis