Euroregion Glacensis – kraina niezwykłej przyrody i historii

0

Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Glacensis kończy właśnie realizację projektu pn. „Promocja współpracy w Euroregionie Glacensis”. Jednym z elementów projektu jest powstanie ciekawej publikacji pt. „Euroregion Glacensis – kraina niezwykłej przyrody i historii“.

Wydawnictwo, które w wersji elektronicznej nieodpłatnie można pobrać tutaj, zostało wydane zarówno w wersji polskiej, jak i czeskiej. Publikacja przedstawia podróż w czasie i przestrzeni po Euroregionie Glacensis, przybliżając bogactwo przyrody, historię, kulturę i walory turystyczne regionu. Opisane jest zatem sporo miejscowości, obiektów czy atrakcji turystycznych, przybliżone są również wydarzenia historyczne oraz ciekawostki. 80-stronnicowa publikacja okraszona jest sporą ilością fotografii prezentujących obiekty i miejsca po polskiej i czeskiej stronie euroregionu. W połączeniu z mapą turystyczną może zatem stanowić ciekawy przewodnik po regionie, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Wydanie publikacji współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis