Do kłodzkiego szpitala zgłosił się pacjent z objawami zarażenia koronawirusem. Lekarz i pielęgniarka są na kwarantannie

5

W środę, 25 marca br. do kłodzkiego szpitala zgłosił się pacjent będący na kwarantannie z objawami mogącymi wskazywać na to, że może być zarażony koronawirusem. – Objawy wskazywały na to, że należy przesłać go do oddziału zakaźnego i zrobić mu badania. Czekamy teraz na wyniki. Dopóki ich nie ma to lekarz i pielęgniarka mają kwarantannę – wyjaśnia redakcji 24klodzko.pl dyrektor SP ZOZ, Jadwiga Radziejewska.

W tym przypadku personel szpitala zadziałał zgodnie z kodeksem etyki. – Musimy przyjąć nawet pacjenta z kwarantanny, jeśli jego stan zagraża życiu i tak też uczyniliśmy. Nie możemy przecież pozwolić, żeby umarł pod bramą – mówi dyrektor szpitala. I zgodnie z procedurami personel, który miał kontakt z pacjentem, został poddany kwarantannie do czasu, aż przyjdą wyniki badań. Jeśli okażą się ujemne, lekarz i pielęgniarka będą mogli wrócić do pracy, jeśli jednak dodatnie to również oni będą poddani testom – dopiero jednak po 7 dniach, gdyż tyle trzeba odczekać, żeby wyniki testów były miarodajne.

Błąd w tym przypadku popełnił pacjent, który będąc na kwarantannie i mając objawy sugerujące zarażenie koronawirusem, powinien zadzwonić na 112, a nie przyjeżdżać do szpitala, który nie jest ujęty jako przyjmujący osoby z koronawirusem. W takich sytuacjach po pacjenta przyjeżdża do domu karetka specjalnie dedykowana do transportu osób z podejrzeniem zarażenia i transportuje osobę do szpitala zakaźnego.

Personel medyczny kłodzkiego szpitala postąpił tak, jak powinien postąpić. Nie odesłał pacjenta spod bramy, przyjął go samemu narażając się na niebezpieczeństwo. I chociaż pacjent zbadany został w przygotowanej specjalnie na takie sytuacje izolatce, to i tak lekarz i pielęgniarka muszą poczekać na wyniki testów, a tym samym zostali wyłączeni z pracy.

Joanna Żabska

5 KOMENTARZE

 1. Miał czekać na specjalną karetkę, popełnił błąd że sam przyjechał co ona mówi ?! Tak jak karetka szpital odmówił przyjazdu kobiecie z Kudowy!!!

 2. Ludzie myślcie trochę o innych nie tylko o sobie!!!
  Jak jesteście w kwarantannie w dodatku z objawami to nie przyjeżdżajcie do szpitala! Masakra ile trzeba o tym mówić.
  Dzwonicie na linię alarmową sanepidu bądź 112. Dlaczego narażacie personel medyczny (to są też czyjeś dzieci, rodzice, rodzeństwo i małżonkowie)?
  My też codzienne martwimy się o Ich bezpieczeństwo, każdego dnia narażają własne życie dla nas wszystkich.
  Kto Was będzie leczył jak wszyscy będą chorzy czy w kwarantannie?
  Puszczają już nam wszystkim nerwy, po prostu brak słów…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis