8.5 C
Kłodzko
środa, 31 maja 2023
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

W Kłodzku odsłonięto tablicę pamiątkową i ławkę Roberta Stando

W kłodzkim Parku Sybiraków, na Alei Roberta Stando odsłonięto w piątek, 19 maja br. tablicę pamiątkową poświęconą reżyserowi. Nieopodal stanęła również ławka.

Data odsłonięcia tablicy i ławki została wybrana nieprzypadkowo, tego samego dnia w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbywa się bowiem Gala Festiwalu Filmów im. Roberta Stando, poświęcona pamięci reżysera – Honorowego Obywatela Miasta Kłodzka.

W odsłonięciu tablicy pamiątkowej oraz ławki uczestniczyli między innymi burmistrz Kłodzka Michał Piszko, starosta kłodzki Maciej Awiżeń oraz mieszkańcy Kłodzka i młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

red.

WAŻNE TEMATY

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona została przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Burmistrz, wraz z innymi samorządowcami, medal odebrała...

Strefa Aktywności powstanie w Dusznikach-Zdroju. Gmina podpisała umowę z wykonawcą

W Urzędzie Miejskim w Dusznikach-Zdroju została podpisana umowa na budowę Strefy Aktywności na terenie miasta. Koszt inwestycji wyniesie ponad 7 mln złotych.

Kłodzko: miasto ostrzega przed osuwiskiem brzegu rzeki a Wody Polskie szukają pieniędzy

Coraz bardziej osuwa się brzeg Nysy Kłodzkiej pomiędzy Kłodzkiem a Krosnowicami, na popularnej ścieżce spacerowej, tuż za ścieżką rowerową (tzw. ścieżka za...

Samorząd powiatu kłodzkiego dofinansuje in vitro

Powiat kłodzki dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro. Dofinansowanie przewidziane jest dla mieszkańców powiatu, a program ruszy 1 sierpnia 2023 r.

Oldboje powalczą w Polanicy-Zdroju na Mistrzostwach Polski w Piłkę Nożną

W najbliższy weekend, od 2 do 4 czerwca br. w Polanicy-Zdroju odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 50+. W...

Powiat kłodzki promował się we wrocławskim Decathlonie

Promocyjne stoisko w sklepie Decathlon na Bielanach Wrocławskich wystawił powiat kłodzki. Prezentowana na nim była oferta turystyczna ziemi kłodzkiej.

Dycha z Mamą. Nietypowa impreza biegowa na Górze Iglicznej

Nietypowa impreza biegowa odbyła się w niedzielę, 28 maja br. na Górze Iglicznej i w jej okolicach. Wokół Sanktuarium Maria Śnieżna biegały między...

Duszniki-Zdrój. Nietrzeźwy nastolatek jeździł samochodem rodziców

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali w Dusznikach-Zdroju 16-latka, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Chłopiec odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Zdrowy styl życia królował na Festiwalu „Na Zdrowie!” w Polanicy-Zdroju

Zdrowa rywalizacja, zdrowe porady, zdrowa żywność i zdrowy styl życia królowały w sobotę, 27 maja br. w Polanicy-Zdroju podczas drugiej edycji Festiwalu „Na Zdrowie!”.

Pędził autem 116 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

W niedzielę, 28 maja br. podczas nadzorowania ruchu na drogach powiatu kłodzkiego nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem podczas realizacji zadań na drodze krajowej...

The Partisan. W Siennej ekipa filmowa opowiedziała o realizacji filmu o Krystynie Skarbek

W sobotę, 27 maja br., w Siennej na Czarnej Górze została zorganizowana konferencja prasowa związana z realizacją filmu „The Partisan” o...

5 tytułów Mistrzów Dolnego Śląska i 10 medali dla zawodników HS Team Kłodzko!

Kolejne wspaniałe występy młodych pływaków z HS Team Kłodzko. Na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska łącznie wywalczyli 10 medali, w tym...

Tomasz Duszyński oprowadził po Kłodzku śladem swoich powieści z cyklu „Glatz”

Dni Kłodzka to nie tylko koncerty na stadionie, ale także wydarzenia towarzyszące. Wśród nich w tym roku był spacer po Kłodzku...

12 KOMENTARZE

 1. To jest ławka na miarę naszych możliwości. My tą ławką otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasza ławka, przez nas zrobiona i to nie jest nasze ostatnie słowo! Rewitalizujemy parki, stawiamy ławki i inne takie za grube pieniądze podatników. A nie potrafimy potem zadbać o to co już jest. Ławki niszczeją nie konserwowane w całym Kłodzku. Elementy parków / skwerów poniszczone… No ale jak tu dbać o coś jak nie ma blasku fleszy, nie ma poklasku… Lepiej niech zgnije, rozleci się. Potem zrobi się za kasę mieszkańców nowe, robiąc sobie reklamę przed wyborami.

  • Małe Kłodzko ma BURMISTRZA i DWÓCH WICEBURMISTRZÓW , a efekty mizerne. Proponuję POWOŁAĆ TRZECIEGO WICEBURMISTRZA , bo liczy się kasa dla swoich , a nie to , czy Kłodzko będzie się rozwijało , to jakoś „wytłumaczymy” – KIT mieszkańcom wciśniemy.

 2. Panie burmistrzu Piszko , proszę zaangażować się w zmianę zabudowy ul. Nad Kanałem i przywrócić jej historyczny wygląd , a nie chwalić się tanimi TABLICZKI i ŁAWECZKAMI , które każdy , nawet nierozgarnięty burmistrz potrafi postawić.

  • Burmistrz ma oficjalne konto fb, rőwnież ma drugie, prywatne. Więc najlepiej tam mu napisz czy jest rozgarnięty czy nie. Ty zapewne jesteś bardziej rozgarnięty, więc zapewne mu doradzisz w jakim trybie ma zmienić zabudowę – czyjąś własność prywatną, która nie stanowi samowoli budowlanej. Czy tak sobie ma przyjść tam z młotkiem, bez żadnego trybu, czy może masz jakieś inne genialne pomysły.

   • Twój wpis potwierdza , że burmistrz nie podejmuje dziań bo ma wymówkę. Dlatego to miejsce między innymi tak od wielu lat wygląda. Robertowi Stando nie chodziło o tabliczki i ławeczkę lecz by takie szpetne miejsca zniknęły z panoramy miasta. Nie takie obiekty są odbierane tym , którzy zaniechali działań . Prawnie to można załatwić , lecz trzeba chcieć to zrobić , bo kto jak nie Urząd Miasta na czele z burmistrzem. ma do tego narzędzia i możliwość działania.

   • Oświeć może więc tych nieudolnych urzędników jakie to narzędzia ZGODNE Z OBOWIĄZUJĄCYM STANEM PRAWNYM mają zastosować i jakie działania podjąć wobec LEGALNEJ budowli. Konkretnie. A nie jak zwykle ogólniki i lanie wody.

 3. Panie burmistrzu może Pan udzieli informacji co sie stało na ul. Słowackiego – mianowicie co za chemia wypaliła cała trawę wzdłuż całej ulicy ??? Czy jest to teren miasta czy pkp ? Jak pkp to może warto żeby kłodzki sanepid sprawdził co tam się wydarzyło? Chodza tam ludzie i może wdychają jakieś świństwo?

  • No i co to ma wspólnego z tematem artykułu? Napisz sobie na fb do burmistrza albo idź do Hyde Parku. Tutaj ci burmistrz na pewno nie odpowie.

 4. Robert Stando zapewne by wolał , aby siedzący na ławkach w Parku Sybiraków nie mieli szpetnego widoku w zasięgu wzroku i nie musieli oglądać tej szpetnej -niedokończonej zabudowy . Wstyd Panie burmistrzu , że do tej pory nie odtworzono przy ul.Nad Kanałem budynków na wzór tych które tu były. Robertowi Stando
  nie chodziło by go upamiętniać tabliczkami i ławeczkami , lecz by zachować klimat Kłodzka i historyczną zabudowę miasta !!!

  • Miałem możliwość – zaszczyt rozmawiać z Panem Robertem Stando kiedy przebywał w hotelu przy żelaznym moście. Ubolewał nad tym , że starówka w minionych latach została bezpowrotnie zeszpecona blokowiskiem. Tym mocniej podkreślał , że to co jeszcze nie zostało odbudowane wymaga pilnych działań ze strony urzędników miasta, by obiektom przywrócić historyczny wygląd. Między innymi miał na myśli miejsce widoczne na tych zdjęciach.

 5. Klimat mamy ostatnio chłodny, dalej przedwiośnie. Przydałyby się ławki podgrzewane, które kiedyś posiadał Wrocław. Oczywiście była to kropla w morzu. I jeszcze jedna uwaga. Trzeba zamontować na arkadach, zlokalizowanych nad ławką, kamery. Chodzi o bezpieczeństwo odpoczywających, czy czytających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis