19.1 C
Kłodzko
wtorek, 30 maja 2023
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ratownicy GOPR mieli pełne ręce roboty

Zagubiony grzybiarz, turysta w górach podczas burzy, rowerzystka na singlu, upadek ze schodów przy Jaskini Niedźwiedziej – wszystkie te zdarzenia w jednym dniu. Jak informuje Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ostatni czwartek wakacji, 29 sierpnia br. w naszym regionie obfitował w wiele interwencji, do których wyjeżdżali ratownicy.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło rano o godz. 8.30 w sprawie pomocy rowerzystce, która upadła na rowerze na singletracku Pętli Kłodzkiej i doznała urazu obojczyka. Poszkodowanej pomogła aplikacja „Ratunek”.

Kilkanaście minut później wpłynęło zgłoszenie od grzybiarza, który znajdował się w lesie w okolicach Jemnej (gm. Stoszowice) i nie mógł odnaleźć drogi powrotnej. Ratownik dyżurny pokierował grzybiarza telefonicznie w odpowiednim kierunku.

Około godziny 13:00 przyszło kolejne zgłoszenie, tym razem o 65-letniej turystce, która spadła ze schodów przy Jaskini Niedźwiedziej. Do poszkodowanej wyjechali ratownicy z Międzygórza i po zaopatrzeniu urazów tj. rany głowy, podejrzenie złamania ręki i liczne stłuczenia kobieta została przekazana ratownikom medycznym.

Wieczorem z kolei wpłynęło zgłoszenie z Gór Bialskich, gdzie turystę na szlaku zastała burza. i schronił się w szałasie na Suchej Przełęczy. Wyjechał do niego ratownik z Międzygórza i samochodem terenowym zwiózł turystę z gór.

W tym samym czasie drugi zespół ratowników z Międzygórza wyjechał do zdarzenia w rejon Międzylesia, gdzie mężczyzna w trudnym terenie nadział się na gałęzie. Zgłoszenie wpłynęło od Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku, która prowadziła działania ratownicze.

GOPR przypomina wszystkim turystom wybierającym się w góry o zapisaniu numerów alarmowych: 985 i 601 100 300. Polecamy także zainstalowanie aplikacji „Ratunek”

[inf. za GOPR]

WAŻNE TEMATY

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona została przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Burmistrz, wraz z innymi samorządowcami, medal odebrała...

Strefa Aktywności powstanie w Dusznikach-Zdroju. Gmina podpisała umowę z wykonawcą

W Urzędzie Miejskim w Dusznikach-Zdroju została podpisana umowa na budowę Strefy Aktywności na terenie miasta. Koszt inwestycji wyniesie ponad 7 mln złotych.

Kłodzko: miasto ostrzega przed osuwiskiem brzegu rzeki a Wody Polskie szukają pieniędzy

Coraz bardziej osuwa się brzeg Nysy Kłodzkiej pomiędzy Kłodzkiem a Krosnowicami, na popularnej ścieżce spacerowej, tuż za ścieżką rowerową (tzw. ścieżka za...

Samorząd powiatu kłodzkiego dofinansuje in vitro

Powiat kłodzki dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro. Dofinansowanie przewidziane jest dla mieszkańców powiatu, a program ruszy 1 sierpnia 2023 r.

Oldboje powalczą w Polanicy-Zdroju na Mistrzostwach Polski w Piłkę Nożną

W najbliższy weekend, od 2 do 4 czerwca br. w Polanicy-Zdroju odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 50+. W...

Powiat kłodzki promował się we wrocławskim Decathlonie

Promocyjne stoisko w sklepie Decathlon na Bielanach Wrocławskich wystawił powiat kłodzki. Prezentowana na nim była oferta turystyczna ziemi kłodzkiej.

Dycha z Mamą. Nietypowa impreza biegowa na Górze Iglicznej

Nietypowa impreza biegowa odbyła się w niedzielę, 28 maja br. na Górze Iglicznej i w jej okolicach. Wokół Sanktuarium Maria Śnieżna biegały między...

Duszniki-Zdrój. Nietrzeźwy nastolatek jeździł samochodem rodziców

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali w Dusznikach-Zdroju 16-latka, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Chłopiec odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Zdrowy styl życia królował na Festiwalu „Na Zdrowie!” w Polanicy-Zdroju

Zdrowa rywalizacja, zdrowe porady, zdrowa żywność i zdrowy styl życia królowały w sobotę, 27 maja br. w Polanicy-Zdroju podczas drugiej edycji Festiwalu „Na Zdrowie!”.

Pędził autem 116 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

W niedzielę, 28 maja br. podczas nadzorowania ruchu na drogach powiatu kłodzkiego nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem podczas realizacji zadań na drodze krajowej...

The Partisan. W Siennej ekipa filmowa opowiedziała o realizacji filmu o Krystynie Skarbek

W sobotę, 27 maja br., w Siennej na Czarnej Górze została zorganizowana konferencja prasowa związana z realizacją filmu „The Partisan” o...

5 tytułów Mistrzów Dolnego Śląska i 10 medali dla zawodników HS Team Kłodzko!

Kolejne wspaniałe występy młodych pływaków z HS Team Kłodzko. Na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska łącznie wywalczyli 10 medali, w tym...

Tomasz Duszyński oprowadził po Kłodzku śladem swoich powieści z cyklu „Glatz”

Dni Kłodzka to nie tylko koncerty na stadionie, ale także wydarzenia towarzyszące. Wśród nich w tym roku był spacer po Kłodzku...