-3.2 C
Kłodzko
wtorek, 23 kwietnia 2024
REKLAMA

Czytelnia Regionalna to dział, w którym prezentujemy publikacje związane z Ziemią Kłodzką - albo poprzez miejsca lub wydarzenia, albo poprzez autorów. Dział redagowany jest we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.

Agnieszka Urbańska, Katarzyna Gawron-Mięksiak

Kowboju, witaj w Zdroju

Wydawnictwo Press-Forum, 2017

„Kowboju witaj w Zdroju” to tytuł najnowszej książki Agnieszki Urbańskiej, której akcja rozgrywa się w Polanicy Zdroju, a jej głównym bohaterem jest Johny Wichura, natomiast piękne ilustracje wykonała pani Katarzyna Gawron-Mięksiak. To barwnie ilustrowana, przygodowo-sensacyjna opowieść dla dzieci w wieku 4-9 lat zawierająca elementy wiedzy ekologicznej i regionalnej. Cele które nam przyświecały podczas pracy nad tym wydawnictwem to przede wszystkim: nauka przez zabawę – książeczka zawiera elementy edukacyjne podane w inspirujący, ciekawy sposób; ekologiczna edukacja regionalna – treści zachęcające najmłodszych do penetrowania sudeckiej przyrody; promocja Polanicy-Zdroju oraz Ziemi Kłodzkiej – jednego z najpiękniejszych zakątków naszego kraju. Wszystkie zawarte w książce informacje dotyczące flory i fauny naszego regionu były szczegółowo konsultowane z pracownikami merytorycznymi Nadleśnictwa Zdroje w Szczytnej, dzięki czemu czytelnik zdobywa wiedzę pełną i sprawdzoną.

Książka powstała dzięki współpracy: Urzędu Miejskiego w Polanicy-Zdroju, Teatru Zdrojowego – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju, Nadleśnictwa Zdroje, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

PiMBP