0.4 C
Kłodzko
wtorek, 7 grudnia 2021
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kłodzko: wszystkie łóżka na oddziale covidowym zajęte. Dużo ludzi młodych i niezaszczepionych

Zaledwie kilka dni po zwiększeniu decyzją wojewody dolnośląskiego miejsc na oddziale covidowym w kłodzkim szpitalu – z 20 łóżek do 42 – na oddziale nie ma już wolnych miejsc. Jak mówi dyrektor szpitala, Jadwiga Radziejewska na oddziale dużo jest osób w wieku 30-45 lat, w większości niezaszczepionych.

W tej chwili w kłodzkim szpitalu funkcjonuje oddział covidowy, który został ponownie utworzony decyzją wojewody dolnośląskiego z dnia 10 listopada br.: – W tej chwili mamy 42 łóżka, w tym 4 respiratorowe. Na dzień dzisiejszy wszystkie łóżka są zajęte, poza jednym respiratorem, który jest wolny, bo wczoraj zmarła pacjentka podłączona do respiratora – mówi Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego szpitala. – Z tych wszystkich pacjentów, tylko cztery osoby są zaszczepione, pozostałe są nieszczepione. Jest dużo osób w wielu produktywnym – 30-45 lat i to przeraża, bo z niską saturacją i w stanie ogólnym złym przebywają obecnie na oddziale covidowym. Jak mówi dyrektor szpitala, problemem oprócz nie zaszczepienia się jest także to, że często młodsi pacjenci zgłaszają się do szpitala zbyt późno, w bardzo ciężkim już stanie.

Czwarta fala epidemii rozpędza się – nie tylko w Polsce, ale i w przygranicznych miastach po czeskiej stronie. Do szpitala zaczynają zgłaszać się mieszkańcy naszego powiatu, na co dzień pracujący w Czechach. – Przez sobotę zgłosiło się trzech pacjentów, mieszkańców powiatu kłodzkiego, którzy pracują na terenie Czech, dodatnich. Z tym że są na izolacji w domu, nie zostali przyjęci do szpitala, bo są skąpo objawowi, zaszczepieni – mówi J. Radziejewska.

Analitycy przewidują, że szczyt czwartej fali koronawirusa nastąpi w grudniu. Nie jest wykluczone, że trzeba będzie już niedługo zwiększyć liczbę łóżek covidowych w kłodzkim szpitalu. Jutro ma odbyć się kolejne spotkanie z wojewodą w sprawie czwartej fali, a decyzje w tej sprawie zapadną wkrótce. W tej chwili nie jest wykluczone, że tak jak podczas wiosennej fali zachorowań, w oddział covidowy zostanie przekształcony oddział wewnętrzny, a ten z kolei zostanie przeniesiony do Nowej Rudy. Wiosną podczas trzeciej – jak na razie największej fali koronawirusa – w kłodzkim szpitalu było aż 115 łóżek covidowych. Starosta kłodzki, Maciej Awiżeń kilka dni temu ponownie zaapelował o zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi.

WAŻNE TEMATY

Klub radnych zawnioskował o wycofanie ze sprzedaży budynku byłej przychodni w Kłodzku

Nowy klub radnych "Inicjatywa dla Powiatu Kłodzkiego" podczas ostatniej sesji, 30 listopada br. zawnioskował do zarządu powiatu kłodzkiego o wycofanie ze sprzedaży...

„Skrzynczanki” z teledyskiem do piosenki „Kochajcie dziewczyny”

Pochodzący ze Skrzynki w gminie Lądek-Zdrój Zespół Pieśni Ludowej „Skrzynczanki” opublikował w serwisie YouTube teledysk do piosenki „Kochajcie dziewczyny”. Teledysk zrealizowany...

Akcja zarybiana Nysy Kłodzkiej. Do rzeki trafiło ponad 150 kg pstrąga

Polski Związek Wędkarski Okręg w Wałbrzychu przeprowadził w ramach stałej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłodzku dodatkowe zarybianie Nysy Kłodzkiej.

Będą kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

We wtorek, 7 grudnia br. minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywać w Polsce od 15 grudnia...

Mikołajki w bystrzyckim MGOK [FOTO]

W poniedziałek, 6 grudnia br. do sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej zawitał święty Mikołaj. Przybyli na...

Burmistrz Kłodzka spotka się z mieszkańcami i przedsiębiorcami z Wyspy Piasek

W najbliższy piątek, 10 grudnia br. burmistrz Kłodzka oraz miejscy radni spotkają się z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami z terenu Wyspy Piasek.

Pędził 108 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 58 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na...

Konkurs na nową nazwę kłodzkiego PKS-u przedłużony do końca stycznia

Do 31 stycznia 2022 roku przedłużony został termin zgłaszania propozycji na nową nazwę powiatowego przewoźnika. Konkurs na nową nazwę...

Narażając własne życie dwóch policjantów wyniosło starszego mężczyznę z płonącego budynku

Dzięki szybkiej akcji dwóch młodych policjantów, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce pożaru domu, nie doszło do tragedii. Z płonącego budynku...

Lekcje samorządności w Urzędzie Gminy Kłodzko

Od 15 lat w Urzędzie Gminy Kłodzko odbywają się lekcje samorządności, dzięki którym uczniowie mają okazję poznać funkcjonowanie samorządu „od środka”. W listopadzie br....

Trwa nabór do drużyny siatkówki dziewcząt w MMKS Kłodzko

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Kłodzko, który od 2009 roku istnieje na sportowej mapie Kłodzka, prowadzi aktualnie nabór do siatkarskiej drużyny dziewcząt.

Na Czarnej Górze wystartował sezon zimowy 2021/2022

W sobotę, 4 grudnia br. zostały otwarte trasy narciarskie w ośrodku Czarna Góra Resort. Tym samym wystartował sezon zimowy 20221/2022.

Szczytna: Marek Szpanier wygrał przedterminowe wybory na burmistrza

Przedterminowe wybory na burmistrza Szczytnej, które odbyły się w niedzielę, 5 grudnia br. wygrał Marek Szpanier, zdobywając blisko 70% głosów.

10 KOMENTARZE

 1. Ad vocem Ktoś….

  …odsyłam do skali zjawiska w Izraelu…
  Skutki …. zawsze na swój sposób „nieznane”….podobnie jak sutki działania żarówki…
  …piszesz Waść znajdź babę…widzę tu jakieś natręctwa…chyba jakaś od Ciebie uciekła albo może rogi
  ….albo chłop może jaki uciekł….aj waj, aj waj….
  A może Ktoś się przedstawi…

 2. Ad vocem Pslgbt+….

  …różnie mnie już nazywano m. in. z racji pochodzenia, narodowości.
  Nie rozumiesz Psl.., i nie znasz znaczenia słowa faszyzm, faszysta. Odsyłam m. in. do etymologi słowa. Faszyzm to niewyobrażalna tragedia Świata.
  Mam nadzieję, że to „tylko”emocje, moda na nowosłowa i określenia.
  Nie szafujmy „rangą” takich słów.
  Nie warto naśladować lamparystów.
  Być krytycznym, nawet bardzo, to nie to samo co arogancko obrażać.
  Rzecz jasna zdrowia życzę…

 3. Ad vocem Red…

  Nowotwór a covid to sprawy nieporównywalne co do skali skutków.społecznych, ekonomicznych…sensu largo
  Np. lockdown.
  I właśnie skutki winny być tu kryterium obowiązku.
  Mam 2 ytania:
  1. czy gdyby wynaleziono szczepionkę na nowotwór i wprowadzono obowiązek takiego szczepienia to Red by się wyłamał/a, czy wyszedł/wyszła by protestować?
  2. czy należy znieść zatem obowiązkowe szczepienia dla noworodków, dzieci itd.?
  Zdrowia dla Wszystkuch.

 4. Mirek znajdź sobie babę a nie głupoty piszesz. W Izraelu taka wielka wyszczepialnisc, a problem jest dalej, ludzie po trzeciej dawce umierają na covid, to jaki sen się szczepić preparatem o którym nie wiadomo jakie przyniesie skutki w przyszłości, jak działa na płodność, na kobiety w ciąży?

 5. Jestem za:

  -powszechnym obowiązkiem szczepienia przeciwko covid,
  -za szerokimi restrykcjami wobec osób niezastrzepionych.
  Zapewne poza czwartą będą i kolejne fale epidemii. Oby nie, ale jeszcze przez lata będziemy się zmagali z covidem. Globalne wystrzepienie to mrzonka, kto wystrzepi np. biedną Afrykę…nie ma przede wszystkim takiej woli.
  Oczywiście życzę wszystkim chorym zdrowia…

  • Mirek znajdź sobie babę a nie głupoty piszesz. W Izraelu taka wielka wyszczepialnisc, a problem jest dalej, ludzie po trzeciej dawce umierają na covid, to jaki sen się szczepić preparatem o którym nie wiadomo jakie przyniesie skutki w przyszłości, jak działa na płodność, na kobiety w ciąży?

Comments are closed.