0.4 C
Kłodzko
wtorek, 7 grudnia 2021
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jest decyzja środowiskowa dla przebiegu drogi ekspresowej S8 na odcinku Ząbkowice-Bardo Śląskie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu wydała decyzję środowiskową dla budowy drogi ekspresowej S8 Wrocław – Kłodzko dla odcinka pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi a Bardem. Zaakceptowano wariant rekomendowany przez GDDKiA.

Wariant WPR4-B4, rekomendowany przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad we Wrocławiu, uzyskał 13 października br. decyzję środowiskową. To już druga wydana decyzja środowiskowa dla budowy S8 pomiędzy Wrocławiem a Kłodzkiem. W sierpniu tego roku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję dla odcinka Wrocław-Łagiewniki.

Wariant B4 przebiega w okolicach Bobolic, omija Ząbkowice od strony wschodniej w okolicy Jaworka i kończy się w Bardzie, w okolicy zjazdu z DK-8 do Potworowa:

Przypomnijmy, odcinek pomiędzy Ząbkowicami Śląskimi a Kłodzkiem, został podzielony na dwa pododcinki: Ząbkowice-Bardo i Bardo-Kłodzko. Dla pierwszego pododcinka została już wydana decyzja środowiskowa, dla drugiego nie złożono jeszcze dokumentów do RDOŚ – jak tłumaczy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, urzędnicy czekają na projekt obwodnicy Złotego Stoku i możliwość włączenia jej do drogi ekspresowej. Rekomendowanym przebiegiem jest wariant A2, oprotestowany przez mieszkańców gminy Kłodzko.

Realizacja całej inwestycji planowana jest na lata 2023-2027.

red.

WAŻNE TEMATY

Klub radnych zawnioskował o wycofanie ze sprzedaży budynku byłej przychodni w Kłodzku

Nowy klub radnych "Inicjatywa dla Powiatu Kłodzkiego" podczas ostatniej sesji, 30 listopada br. zawnioskował do zarządu powiatu kłodzkiego o wycofanie ze sprzedaży...

„Skrzynczanki” z teledyskiem do piosenki „Kochajcie dziewczyny”

Pochodzący ze Skrzynki w gminie Lądek-Zdrój Zespół Pieśni Ludowej „Skrzynczanki” opublikował w serwisie YouTube teledysk do piosenki „Kochajcie dziewczyny”. Teledysk zrealizowany...

Akcja zarybiana Nysy Kłodzkiej. Do rzeki trafiło ponad 150 kg pstrąga

Polski Związek Wędkarski Okręg w Wałbrzychu przeprowadził w ramach stałej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłodzku dodatkowe zarybianie Nysy Kłodzkiej.

Będą kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

We wtorek, 7 grudnia br. minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywać w Polsce od 15 grudnia...

Mikołajki w bystrzyckim MGOK [FOTO]

W poniedziałek, 6 grudnia br. do sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej zawitał święty Mikołaj. Przybyli na...

Burmistrz Kłodzka spotka się z mieszkańcami i przedsiębiorcami z Wyspy Piasek

W najbliższy piątek, 10 grudnia br. burmistrz Kłodzka oraz miejscy radni spotkają się z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami z terenu Wyspy Piasek.

Pędził 108 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 58 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na...

Konkurs na nową nazwę kłodzkiego PKS-u przedłużony do końca stycznia

Do 31 stycznia 2022 roku przedłużony został termin zgłaszania propozycji na nową nazwę powiatowego przewoźnika. Konkurs na nową nazwę...

Narażając własne życie dwóch policjantów wyniosło starszego mężczyznę z płonącego budynku

Dzięki szybkiej akcji dwóch młodych policjantów, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce pożaru domu, nie doszło do tragedii. Z płonącego budynku...

Lekcje samorządności w Urzędzie Gminy Kłodzko

Od 15 lat w Urzędzie Gminy Kłodzko odbywają się lekcje samorządności, dzięki którym uczniowie mają okazję poznać funkcjonowanie samorządu „od środka”. W listopadzie br....

Trwa nabór do drużyny siatkówki dziewcząt w MMKS Kłodzko

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Kłodzko, który od 2009 roku istnieje na sportowej mapie Kłodzka, prowadzi aktualnie nabór do siatkarskiej drużyny dziewcząt.

Na Czarnej Górze wystartował sezon zimowy 2021/2022

W sobotę, 4 grudnia br. zostały otwarte trasy narciarskie w ośrodku Czarna Góra Resort. Tym samym wystartował sezon zimowy 20221/2022.

Szczytna: Marek Szpanier wygrał przedterminowe wybory na burmistrza

Przedterminowe wybory na burmistrza Szczytnej, które odbyły się w niedzielę, 5 grudnia br. wygrał Marek Szpanier, zdobywając blisko 70% głosów.

5 KOMENTARZE

  1. Krótki , bo zaledwie 9 km. WARIANT A-4 między Bardem i Kłodzkiem przez TUNEL nie będzie wymagał skomplikowanych i długich oczekiwań na decyzje środowiskowe. 99 % argumentów przemawia za wariantem A-4, przez TUNEL.

  2. Jest dużo czasu na wybranie krótkiego odcinka S-8 między Bardem i Kłodzkiem przez TUNEL. Budowa i tak rozpocznie się dopiero za KILKA LAT, a nie za rok , ani za dwa lata. NIE BIJ PIANY „romano” na własny użytek.

  3. No. A z naszym odcinkiem będziemy się bujać dwa lata czekając na samą decyzję przez jakieś bzdurne Złote Stoki, gdzie jeszcze żadnej dokumentacji nie mają i dopiero się zastanawiają czy obwodnicę chcą, czy nie chcą, którędy chcą i tak dalej. Była prosta koncepcja, że S8 dojdzie do Kłodzka i dalej 2+1 do Kudowy, czyli najbardziej optymalny wariant. To teraz się wymyśla jakieś Złote Stoki, Boboszowy i tylko wszystko się wstrzymuje w czasie. Efekt będzie taki, że się impreza skończy w Bardzie, albo sobie dadzą w ogóle spokój z odcinkiem A, dopóki się sprawa nie wyjaśni. A wiadomo że z Boboszowem się wyjaśni po wyborach, kiedy wyrzucą te głupoty do kosza. A czekanie dwa lata z decyzjami aż się Złoty Stok upora z dokumentacją to też bezsens. Uzależnianie przebiegu S8 od kwestii obwodnicy Złotego Stoku i kierowanie tamtędy ruchu to bezsens kolejny, nie mówiąc o kilometrach, które się nadkłada.

Comments are closed.