0.4 C
Kłodzko
wtorek, 7 grudnia 2021
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inkubator przedsiębiorczości w koszarach na Forcie Owcza Góra w Kłodzku. Miasto ogłosiło przetarg

Zgodnie z zapowiedzią z sierpnia tego roku, miasto Kłodzko ogłosiło właśnie przetarg na rewitalizację koszar białych na Forcie Owcza Góra. Ma tu powstać inkubator przedsiębiorczości wraz z drogą dojazdową i niezbędną infrastrukturą.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czyli zgłoszą się chętne firmy, a cena będzie mieścić się w planowanym budżecie, to wykonawcę projektu pn. „Rewaloryzacja koszar białych na cele usługowe wraz z budową niezbędnej infrastruktury technicznej. Kłodzko, Owcza Góra” poznamy już w listopadzie tego roku. Przetarg przewiduje wykonanie sporego remontu koszar w 15 miesięcy, czyli do 2023 roku.

Na inkubator przedsiębiorczości, który ma tu powstać, Kłodzko pozyskało fundusze europejskie, szacunkowy koszt ma wynieść ok. 13.6 mln zł. Rewitalizacji mają zostać poddane koszary białe: wyremontowane zostaną kazamaty, w których powstaną lokale dwupoziomowe, obiekt ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych, w planach jest także wybudowanie niezbędnej infrastruktury: drogi dojazdowej, miejsc parkingowych na Esplanadzie, przyłączy elektroenergetycznych, przyłączy wody, kanalizacji sanitarnej i deszczowej i zagospodarowanie zieleni na dziedzińcu koszar. Elewacja koszar ma zostać odtworzona i otynkowana w kolorze białym, tak jak wyglądała w czasie ich użytkowania, zostaną odrestaurowane i odtworzone brakujące elementy kamieniarki, odtworzona zostanie stolarka okienna i drzwiowa i utwardzony dojazd i dojścia do budynku.

Zobacz też: Inkubator przedsiębiorczości na Forcie Owcza Góra w Kłodzku. Miasto pokazało wizualizacje
O przyszłości Fortu Owcza Góra w Kłodzku. W piątek odbyły się konsultacje społeczne

WAŻNE TEMATY

Klub radnych zawnioskował o wycofanie ze sprzedaży budynku byłej przychodni w Kłodzku

Nowy klub radnych "Inicjatywa dla Powiatu Kłodzkiego" podczas ostatniej sesji, 30 listopada br. zawnioskował do zarządu powiatu kłodzkiego o wycofanie ze sprzedaży...

„Skrzynczanki” z teledyskiem do piosenki „Kochajcie dziewczyny”

Pochodzący ze Skrzynki w gminie Lądek-Zdrój Zespół Pieśni Ludowej „Skrzynczanki” opublikował w serwisie YouTube teledysk do piosenki „Kochajcie dziewczyny”. Teledysk zrealizowany...

Akcja zarybiana Nysy Kłodzkiej. Do rzeki trafiło ponad 150 kg pstrąga

Polski Związek Wędkarski Okręg w Wałbrzychu przeprowadził w ramach stałej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłodzku dodatkowe zarybianie Nysy Kłodzkiej.

Będą kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

We wtorek, 7 grudnia br. minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywać w Polsce od 15 grudnia...

Mikołajki w bystrzyckim MGOK [FOTO]

W poniedziałek, 6 grudnia br. do sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej zawitał święty Mikołaj. Przybyli na...

Burmistrz Kłodzka spotka się z mieszkańcami i przedsiębiorcami z Wyspy Piasek

W najbliższy piątek, 10 grudnia br. burmistrz Kłodzka oraz miejscy radni spotkają się z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami z terenu Wyspy Piasek.

Pędził 108 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 58 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na...

Konkurs na nową nazwę kłodzkiego PKS-u przedłużony do końca stycznia

Do 31 stycznia 2022 roku przedłużony został termin zgłaszania propozycji na nową nazwę powiatowego przewoźnika. Konkurs na nową nazwę...

Narażając własne życie dwóch policjantów wyniosło starszego mężczyznę z płonącego budynku

Dzięki szybkiej akcji dwóch młodych policjantów, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce pożaru domu, nie doszło do tragedii. Z płonącego budynku...

Lekcje samorządności w Urzędzie Gminy Kłodzko

Od 15 lat w Urzędzie Gminy Kłodzko odbywają się lekcje samorządności, dzięki którym uczniowie mają okazję poznać funkcjonowanie samorządu „od środka”. W listopadzie br....

Trwa nabór do drużyny siatkówki dziewcząt w MMKS Kłodzko

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Kłodzko, który od 2009 roku istnieje na sportowej mapie Kłodzka, prowadzi aktualnie nabór do siatkarskiej drużyny dziewcząt.

Na Czarnej Górze wystartował sezon zimowy 2021/2022

W sobotę, 4 grudnia br. zostały otwarte trasy narciarskie w ośrodku Czarna Góra Resort. Tym samym wystartował sezon zimowy 20221/2022.

Szczytna: Marek Szpanier wygrał przedterminowe wybory na burmistrza

Przedterminowe wybory na burmistrza Szczytnej, które odbyły się w niedzielę, 5 grudnia br. wygrał Marek Szpanier, zdobywając blisko 70% głosów.

13 KOMENTARZE

  1. KOLEJKA GONDOLOWA to jedyny sposób na szybką odbudowę i zagospodarowanie FORTU i TWIERDZY. Zwiększy atrakcyjność obu obiektów co się przełoży na efekty.

  2. O czym tu mowa Kłodzko dzięki kochanym samorządowcom jest idealną reklamą zapyziałego miasta o którym wstyd się komuś chwalić.Zniszczone zakłady pracy ,brak perspektyw dla młodych (no chyba że mają rodzinę w urzędach to i dla nich coś się znajdzie),nawet twierdza to obraz nędzy i rozpaczy.Ale mamy mleczarnie-ups nie mleczarnie tylko prezesa mleczarni,mamy PKS ooo już nie ma PKSu ale jest pani prezes.Liczą się tylko układy kombinacje,przekręty,kolesiostwo itp.A co to jest inkubator przedsiębiorczości ? to wystarczy w internecie poszukać sobie ”Magazyn Śledczy” Anity Gargas ,poświęciła tej pralni pieniędzy dwa odcinki ,firma ta służy do wyprowadzania kasy państwowej za pomocą gmin.Cała Polska o tym wie ale nie władze Kłodzka.

  3. W ramach odbudowy FORTU na Owczej Górze należy zabiegać o prywatnego inwestora który podejmie się budowy KOLEJKI GONDOLOWEJ. Twierdza , a właściwie dwie TWIERDZE położone w samym centrum miasta po przeciwnych brzegach rzeki połączone KOLEJKĄ GONDOLOWĄ będą turystyczną atrakcją w Europie. Dzięki NIEJ zyska na atrakcyjności FORT i TWIERDZA KŁODZKO , a co najważniejsze przyczyni się w ten sposób do szybkiego zagospodarowania obu obiektów. Miasto skupi się na zagospodarowaniu FORTU i TWIERDZY , a kolejka GONDOLOWA będzie budowana i utrzymywana przez prywatnego inwestora o którego należy zabiegać. „romano” jest typowym reprezentantem kłodzkiego Burmistrza który zakłada że NIE DA SIĘ, bo jest bierny , mierny , bez wizji na rozwój Kłodzka. Brak kreatywności kłodzkiego samorządu niestety poraża widzimy to gołym okiem !!!

    • Rozwój Kłodzka to racjonalne i zrównoważone wydatki, a nie wyrzucanie pieniędzy w błoto, jak na przykład zeszpecenie parku strażackiego jakąś blaszaną konstrukcją pod szumną nazwą pijalni wody za ciężkie pieniądze. Prywatny inwestor też rozeznaje rynek zanim zainwestuje swoją kasę i wątpię, by chciał coś robić żeby mieć stratę. Przez taką kolejkę musi się przewinąć tyle osób, by inwestycja się zwróciła i dała zysk. A Kłodzko to nie Gubałówka czy Zieleniec i turystów też się nie sklonuje, a są dni kiedy turystów w mieście jest garstka. Nie codziennie jest sezon. Można mieć wizje, pomysły i tak dalej, w porządku. Ale między nihilizmem, a realizmem jest pewna różnica, której chyba nie dostrzegasz.

  4. Podczas Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta daniel Fasser ze szwajcarskiej firmy Maschie Maschinenbau AG stwierdził że kolej LINOWA-GONDOLOWA sprawdza się też w miastach. Poza transportem pasażerów atutem są same wrażenia z podróżowania : kolej linowa może stać się atrakcją turystyczna. Podkreślił , że wbrew pozorom stosunkowo niski jest koszt inwestycji i jej uciążliwości dla mieszkańców a także póżniejszy koszt utrzymania infrastruktury. Inwestycji potrzeba stosunkowo niewiele : budowa infrastruktury ze słupami stawianymi przy pomocy helikopterów. Łatwiejsza , niż w przypadku innych środków transportu , jest budowa przepraw przez rzeki. NALEŻY POWRÓCIĆ do KONCEPCJI POŁĄCZENIA KŁODZKIEJ TWIERDZY z FORTEM na Owczej Górze. Podróż kolejką gondolową nad KŁODZKIEM , między TWIERDZĄ i FORTEM na Owczej Górze stałaby się atrakcją nawet w skali europejskiej. W dalszej perspektywie można przedłużyć jej kursowanie w kierunku Galerii Twierdza Kłodzko, bo teren przylegający do niej jest atrakcyjny do zagospodarowania w kierunku TURYSTYKI, HANDLU i szeroko pojętych USŁUG.

    • Atrakcja w skali europejskiej? Całkiem niedaleko, we Wrocławiu jest kolejka gondolowa przez Odrę. Mówisz o niewielkich kosztach inwestycyjnych. Do takiej zabawy dochodzi jeszcze bieżące utrzymanie, konserwacja i nie są to tanie rzeczy. O ile we Wrocławiu Polinka jakoś się bilansuje, mając przepustowość ponad 300 pasażerów na godzinę, u nas z tą rentownością było by trochę słabo. Robienie sztuki dla sztuki, która będzie generować deficyt to już nie w tym mieście. Boguś miał bardzo lekką rękę do szastania publicznym groszem na lewo i prawo, choćby apartament za grube pieniądze na trzecim piętrze w KOK, nikomu (oprócz niego samego) tak naprawdę do niczego nie potrzebny. Ale Bizancjum się skończyło i niezbyt mądre pomysły też. Takie jak kłodzka kolejka gondolowa. Warto zejść na Ziemię.

Comments are closed.