3.2 C
Kłodzko
środa, 24 kwietnia 2024
REKLAMA

Czytelnia Regionalna to dział, w którym prezentujemy publikacje związane z Ziemią Kłodzką - albo poprzez miejsca lub wydarzenia, albo poprzez autorów. Dział redagowany jest we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Dąbrowskiej w Kłodzku.

Robert Duma

Gorzanów na dawnych pocztówkach

Wydawnictwo Press-Forum, 2018

Gorzanów na dawnych pocztówkach publikacja wydana staraniem regionalisty, bibliotekarza (Dyrektor Biblioteki Publicznej w Bystrzycy Kłodzkie) przez wydawnictwo Press-Forum. ?Gorzanów ? mała miejscowość na Ziemi Kłodzkiej w województwie dolnośląskim, która była w czasie rozkwitu wydawnictw pocztówkowych popularnym ośrodkiem turystycznym i letniskowym z unikalnymi zabytkami i źródłami wody mineralnej, odwzorowany został na licznych kartach. Popularność Gorzanowa, a zwłaszcza jego kompleksu pałacowo-parkowego była tak duża, że wiele z nich wydawały renomowane firmy z Wiednia, Lipska czy Wrocławia.

Pochylając się z uwagą nad starymi kartkami pocztowymi z widokami Gorzanowa możemy podążać jego dawnymi ulicami i ścieżkami, podziwiać piękne widoki, panoramy, nieistniejące już niektóre zabytki, obiekty, domy i wnętrza.

PiMBP