W sobotę, 16 września br. w dwóch miejscowościach gminy Stronie Śląskie – Bolesławowie i Kamienicy, miały miejsce dwa ciekawe wydarzenia – Święto Pieczonego Ziemniaka oraz otwarcie turystycznej „Ścieżki św. Józefa”.
Wydarzenia te nieprzypadkowo zostały ze sobą połączone, gdyż otwarta w Bolesławowie „Ścieżka św. Józefa”, to nowy turystyczny trakt spacerowy, wiodący z Bolesławowa właśnie do Kamienicy, a jego pomysłodawczynią jest sołtys Kamienicy Irena Foremnik.
A po otwarciu ścieżki na uczestników czekało w Kamienicy Święto Pieczonego Ziemniaka, podczas którego nie zabrakło ziemniaczanych potraw, warsztatów, konkursów, występów lokalnych artystów i wspólnego biesiadowania, a wszystko to działo się – jak podkreśla burmistrz Stronia Śląskiego Dariusz Chromiec, dzięki pomysłowi, inicjatywie i zaangażowaniu sołtyski wsi Kamienica Irenki Foremnik przy wsparciu sołtyski Kamienicy Moniki Makselan i Rady Sołeckiej sołectwa Bolesławów oraz Kół Gospodyń Wiejskich z Kamienicy i Bolesławowa i oczywiście mieszkańców.





















red. (inf. Dariusz Chromiec Burmistrz Stronia Śląskiego)