0.4 C
Kłodzko
wtorek, 7 grudnia 2021
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Astoria Residence – pod taką nazwą inwestor rozpoczął sprzedaż mieszkań w byłym hotelu w Kłodzku

Na jednym z portali związanym z nieruchomościami pojawiła się niedawno oferta sprzedaży lokali mieszkalnych w byłym hotelu Astoria w Kłodzku. Projekt nazywa się „Astoria Residence” i w jego ramach mają powstać apartamenty i lokalne usługowe.

Jak informowaliśmy niedawno, stojący od wielu lat pusty hotel „Astoria” w Kłodzku ma nowego właściciela. Udało nam się ustalić, że budynek kupił deweloper z Krakowa i ma wobec niego konkretne plany (zobacz: Były hotel „Astoria” w Kłodzku sprzedany. Właśnie trwa w nim remont). Niedawno na jednym z portali związanym z nieruchomościami pojawiła się oferta sprzedaży mieszkań w starym hotelu Astoria. Do kupienia są lokale 2-pokojowe o powierzchniach ok. 30-42 m2 na 1,2 oraz 3 piętrze, lokale 3-pokojowe o powierzchniach ok. 65-75 m2 na 1,2 oraz 3 piętrze oraz lokale 4-5 pokojowe o powierzchniach ok. 110-125 m2 na parterze. Cena za lokal 30-42 m2 wynosi 204 tys. zł (6 800 zł/m2). Oferta inwestora obejmuje również wykończenie mieszkań „pod klucz”. Nabywcy mogą wybrać spośród trzech zróżnicowanych cenowo programów wykończeniowych: Komfort, Silver i Gold.

Jak czytamy w przedstawionej ofercie, projekt nazywa się „Astoria Residence”: – Budynek będzie wyremontowany i oddany do użytkowania w stanie deweloperskim. Renowacji podlega elewacja, dach, instalacje wewnętrzne. Wielkości otworów okiennych zostaną zachowane, do pomieszczeń będzie wpływać bardzo dużo światła dziennego, a przestrzeń będzie optycznie większa.

Termin realizacji lokali zaplanowano na IV kwartał 2022 r.

WAŻNE TEMATY

Klub radnych zawnioskował o wycofanie ze sprzedaży budynku byłej przychodni w Kłodzku

Nowy klub radnych "Inicjatywa dla Powiatu Kłodzkiego" podczas ostatniej sesji, 30 listopada br. zawnioskował do zarządu powiatu kłodzkiego o wycofanie ze sprzedaży...

„Skrzynczanki” z teledyskiem do piosenki „Kochajcie dziewczyny”

Pochodzący ze Skrzynki w gminie Lądek-Zdrój Zespół Pieśni Ludowej „Skrzynczanki” opublikował w serwisie YouTube teledysk do piosenki „Kochajcie dziewczyny”. Teledysk zrealizowany...

Akcja zarybiana Nysy Kłodzkiej. Do rzeki trafiło ponad 150 kg pstrąga

Polski Związek Wędkarski Okręg w Wałbrzychu przeprowadził w ramach stałej współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłodzku dodatkowe zarybianie Nysy Kłodzkiej.

Będą kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa

We wtorek, 7 grudnia br. minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywać w Polsce od 15 grudnia...

Mikołajki w bystrzyckim MGOK [FOTO]

W poniedziałek, 6 grudnia br. do sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej zawitał święty Mikołaj. Przybyli na...

Burmistrz Kłodzka spotka się z mieszkańcami i przedsiębiorcami z Wyspy Piasek

W najbliższy piątek, 10 grudnia br. burmistrz Kłodzka oraz miejscy radni spotkają się z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami z terenu Wyspy Piasek.

Pędził 108 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 58 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na...

Konkurs na nową nazwę kłodzkiego PKS-u przedłużony do końca stycznia

Do 31 stycznia 2022 roku przedłużony został termin zgłaszania propozycji na nową nazwę powiatowego przewoźnika. Konkurs na nową nazwę...

Narażając własne życie dwóch policjantów wyniosło starszego mężczyznę z płonącego budynku

Dzięki szybkiej akcji dwóch młodych policjantów, którzy przybyli jako pierwsi na miejsce pożaru domu, nie doszło do tragedii. Z płonącego budynku...

Lekcje samorządności w Urzędzie Gminy Kłodzko

Od 15 lat w Urzędzie Gminy Kłodzko odbywają się lekcje samorządności, dzięki którym uczniowie mają okazję poznać funkcjonowanie samorządu „od środka”. W listopadzie br....

Trwa nabór do drużyny siatkówki dziewcząt w MMKS Kłodzko

Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Kłodzko, który od 2009 roku istnieje na sportowej mapie Kłodzka, prowadzi aktualnie nabór do siatkarskiej drużyny dziewcząt.

Na Czarnej Górze wystartował sezon zimowy 2021/2022

W sobotę, 4 grudnia br. zostały otwarte trasy narciarskie w ośrodku Czarna Góra Resort. Tym samym wystartował sezon zimowy 20221/2022.

Szczytna: Marek Szpanier wygrał przedterminowe wybory na burmistrza

Przedterminowe wybory na burmistrza Szczytnej, które odbyły się w niedzielę, 5 grudnia br. wygrał Marek Szpanier, zdobywając blisko 70% głosów.

16 KOMENTARZE

 1. Ulica Łukasińskiego bez prywatnych inwestorów nie zyska ponownie ŚWIETNOŚCI i BLASKU jaki miała przed II wojną światową. Niestety Polacy zrobili z tej ulicy DZIADOWSKĄ. Aby to zmienić – zabytkowe KOSZARY w których obecnie mieszczą się lokale SOCJALNE powinno się sprzedać prywatnemu inwestorowi którzy przywróci tym budynkom świetność i blask, a za pieniądze z ich sprzedaży i dofinansowanie z innych dostępnych żródeł można wybudować w innym miejscu mieszkania socjalne .

 2. Mnie Leszku, też marzy się Kłodzko jako miasto nowoczesne. Na terenach zalewowych powinny powstawać budynki na „palach”, ale „kładki” o których Napisałeś wprowadziły tylko chaos i niewiele mają wspólnego z prowokacją , a wręcz wzbudzają ZDZIWIENIE i NIEZROZUMIENIE.

  • Jest to celowa prowokacja Ano. Bo marzy mi się miasto Kłodzko, w swej części nadrzecznej, NA PALACH. Zresztą pisałeś Ano, o miastach azjatyckich na palach. Pozdrawiam Leszek

 3. I jeszcze jedno. A na okres wylewania rzeki Nysy Kłodzkiej, może by pomyśleć o estakadzie nad ciekiem wodnym (nawet ze sklepikami z żywnością, tak, tak!!) dla pieszych, mieszkańców „Astoria Residence”, prowadzącej od strony Rynku (zasięg do drogi do Nowej Rudy, Polanicy Zdroju). Przy okazji. Nie można by nazwać odrestaurowany budynek, po naszemu, czyli po Polsku??.
  P.S. Estakada przyczyni się do zwiększenia komfortu psychicznego przyszłych mieszkańców Astorii na wypadek małej powodzi. Co na to Władze miasta Kłodzka?

 4. Pytanie zasadnicze. Czy będą windy i sanitariaty dla osób niepełnosprawnych? W mieszkaniach musi być PRZESTRZEŃ na wózki inwalidzkie, czy chodziki. Nic na ten temat w artykule nie wspomniano. NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ NA STARE LATA, KAŻDEGO CZEKA !! Nikt nie jest wiecznie młody.
  Dobrze, że miejscowej Władzy wskazano w komentarzach następne lokale do renowacji. Ale pamiętajcie o niepełnosprawnych !!! DOMY BEZ WIND, TO NIE APARTAMENTY!!

 5. super pomysł, gdyby wszystkie auta były na prąd, a tymczasem do zamieszkiwania warto wybierać lepsze ,,okoliczności przyrody,,

 6. W centrum Kłodzka jest jeszcze wiele budynków przynoszących WSTYD miastu. Ul.Daszyńskiego – budynek byłej winiarni, ulica nad Kanałem szpetne PRZYBUDÓWKI- NADBUDÓWKI ( gdzie jest KONSERWATOR ZABYTKÓW ??? ), ulica Chełmońskiego – szpetna rudera, ten co ją kupił zrobił tam tylko mieszkanie a cały budynek ODSTRASZA !!!, ulica Matejki i Zofii Stryjeńskiej , można wymieniać dalej…, WSTYD, WSTYD… !!!

 7. Zabytkowy budynek przy ul. Łukasińskiego nr. 26 ( dawne koszary) gdyby został kupiony przez prywatnego inwestora nabrał by blasku . Mogły by tam również powstać REPREZENTACYJNE MIESZKANIA w miejsce obecnego „SOCJALU”. Zyskała by na wizerunku nie tylko ta ulica, ale Kłodzko. Przed wojną ul. Łukasińskiego była ulicą EKSKLUZYWNĄ- REPREZENTACYJNĄ , Polacy zrobili z niej DZIADOWSKĄ.

Comments are closed.