19.1 C
Kłodzko
wtorek, 30 maja 2023
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akcja ?Daj włos? rozkręca się!

Kłodzko

Pomagać innym można na wiele sposobów. Dwie zaprzyjaźnione fryzjerki z Kłodzka – Agnieszka Frąk i Ania Jura postanowiły swój fach wykorzystać w szczytnym celu. Wpadły na pomysł zorganizowania akcji charytatywnej ?Daj włos?. W tym roku już po raz trzeci będą ścinać włosy za darmo.

Akcja ?Daj włos? polega po prostu na…obcięciu włosów, które później zostaną przekazane fundacji Rak’n’Roll. Powstaną z nich peruki z naturalnych włosów dla osób z nowotworem. Włosy dla fundacji może oddać każdy. Nie liczy się wiek czy płeć. – Ścinamy włosy jak najdłuższe, bo do zrobienia peruk nadają się włosy nie krótsze niż 25 cm. Nie mogą też być rozjaśniane i po trwałej ondulacji ? wyjaśnia Agnieszka Frąk.

Agnieszka i Ania całą stronę logistyczną biorą na siebie. W swoim salonie fryzjerskim przy ul. Harcerzy 8 przez cztery majowe dni (28-31 maj br.) będą obcinać włosy za darmo, pakować je w odpowiednie woreczki i wysyłać do fundacji do Warszawy.

To już trzecia edycja akcji ?Daj włos? w naszym lokalnym wydaniu ? jej pierwsza odsłona miała miejsce w 2017 r. i od razu spotkała się z dużym odzewem społecznym. Akcji zawsze towarzyszy wiele emocji i pozytywnej energii. Przychodzą wówczas nie tylko panie, ale i panowie oraz dziewczynki, które przez kilka lat zapuszczały włosy do komunii, a po uroczystości chcą je obciąć.

Wydarzeniu zawsze towarzyszy konkurs z nagrodami ? zwycięża ta osoba, która odda najdłuższe włosy. W zeszłym roku rekord pobiła Amelia ? jej warkocze po obcięciu miały aż 68 cm. Wielki finał, podobnie jak w zeszłym roku, odbędzie się w Galerii Handlowej ?Twierdza Kłodzka? 31 maja o godz. 17.00 i zaproszeni na niego są wszyscy, którzy brali udział w akcji ?Daj włos?. Podczas finału wyłoniony zostanie zwycięzca tegorocznej edycji. Trafi do niego atrakcyjna nagroda od sponsorów, a dla wszystkich przewidziany jest pyszny poczęstunek w postaci okazałego tortu.

Włosy będzie można oddawać w dniach 28-31 maja. W ramach akcji można ściąć włosy za darmo i ułożyć fryzurę. Miejsce: Studio Fryzur Kontrast Art Agnieszka Frąk, Kłodzko, ul. Harcerzy 8, numer telefonu: 668 661 052.

O fundacji:

Założycielką fundacji Rak’n’Roll jest Magda Prokowicz, która przegrała walkę z rakiem, ale dopóki mogła, starała się przełamać stereotypy myślenia o życiu z nowotworem. ?Myśl pozytywnie, uśmiechaj się szeroko, możesz być szczęśliwy nawet z rakiem? – to było motto Magdy i tę pozytywną energię przekazała ludziom, którzy kontynuują jej dzieło. A do nietypowych akcji Rak’n’Roll włączają się ludzie z całej Polski. Od trzech lat, dzięki Agnieszce i Ani, idea ta zadomowiła się także w Kłodzku.

WAŻNE TEMATY

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma odznaczona została przez prezydenta Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Burmistrz, wraz z innymi samorządowcami, medal odebrała...

Strefa Aktywności powstanie w Dusznikach-Zdroju. Gmina podpisała umowę z wykonawcą

W Urzędzie Miejskim w Dusznikach-Zdroju została podpisana umowa na budowę Strefy Aktywności na terenie miasta. Koszt inwestycji wyniesie ponad 7 mln złotych.

Kłodzko: miasto ostrzega przed osuwiskiem brzegu rzeki a Wody Polskie szukają pieniędzy

Coraz bardziej osuwa się brzeg Nysy Kłodzkiej pomiędzy Kłodzkiem a Krosnowicami, na popularnej ścieżce spacerowej, tuż za ścieżką rowerową (tzw. ścieżka za...

Samorząd powiatu kłodzkiego dofinansuje in vitro

Powiat kłodzki dofinansuje leczenie niepłodności metodą in vitro. Dofinansowanie przewidziane jest dla mieszkańców powiatu, a program ruszy 1 sierpnia 2023 r.

Oldboje powalczą w Polanicy-Zdroju na Mistrzostwach Polski w Piłkę Nożną

W najbliższy weekend, od 2 do 4 czerwca br. w Polanicy-Zdroju odbędą się XI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej 50+. W...

Powiat kłodzki promował się we wrocławskim Decathlonie

Promocyjne stoisko w sklepie Decathlon na Bielanach Wrocławskich wystawił powiat kłodzki. Prezentowana na nim była oferta turystyczna ziemi kłodzkiej.

Dycha z Mamą. Nietypowa impreza biegowa na Górze Iglicznej

Nietypowa impreza biegowa odbyła się w niedzielę, 28 maja br. na Górze Iglicznej i w jej okolicach. Wokół Sanktuarium Maria Śnieżna biegały między...

Duszniki-Zdrój. Nietrzeźwy nastolatek jeździł samochodem rodziców

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali w Dusznikach-Zdroju 16-latka, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Chłopiec odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Zdrowy styl życia królował na Festiwalu „Na Zdrowie!” w Polanicy-Zdroju

Zdrowa rywalizacja, zdrowe porady, zdrowa żywność i zdrowy styl życia królowały w sobotę, 27 maja br. w Polanicy-Zdroju podczas drugiej edycji Festiwalu „Na Zdrowie!”.

Pędził autem 116 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

W niedzielę, 28 maja br. podczas nadzorowania ruchu na drogach powiatu kłodzkiego nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem podczas realizacji zadań na drodze krajowej...

The Partisan. W Siennej ekipa filmowa opowiedziała o realizacji filmu o Krystynie Skarbek

W sobotę, 27 maja br., w Siennej na Czarnej Górze została zorganizowana konferencja prasowa związana z realizacją filmu „The Partisan” o...

5 tytułów Mistrzów Dolnego Śląska i 10 medali dla zawodników HS Team Kłodzko!

Kolejne wspaniałe występy młodych pływaków z HS Team Kłodzko. Na Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska łącznie wywalczyli 10 medali, w tym...

Tomasz Duszyński oprowadził po Kłodzku śladem swoich powieści z cyklu „Glatz”

Dni Kłodzka to nie tylko koncerty na stadionie, ale także wydarzenia towarzyszące. Wśród nich w tym roku był spacer po Kłodzku...