Zebrano 13 tys. zł dla Aleksa. To jeszcze nie koniec akcji!

0

W niedzielę 24 listopada br. na hali sportowej kłodzkiego OSIR-u odbyła się akcja charytatywna dla chorego na białaczkę Aleksa. W jej organizację włączyły się dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 i 1 w Kłodzku oraz wiele osób dobrego serca.

Dużo się działo podczas niedzielnej imprezy zorganizowanej dla ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku – Aleksa. Był turniej piłki halowej dzieci uczniów szkół podstawowych w Kłodzku, loteria fantowa, kawiarenki z ciastami, frytkami, kiełbasą z grilla, szkolenie z udzielenia pierwszej pomocy, pokazy tańców uczniów i szkół tańca. W organizację wydarzenia włączyły się również Koła Gospodyń Wiejskich z Jaszkowej Dolnej i Krosnowic, które przyjechały z pysznymi pierogami oraz Automobilklub Ziemi Kłodzkiej, który przed halą zorganizował pokaz samochodów wyścigowych.

Najwięcej emocji wzbudziła licytacja, podczas której można było zakupić wiele cennych gadżetów i voucherów, w tym przekazanych przez klub Śląsk Wrocław piłki z podpisami zawodników oraz koszulka z autografem pochodzącego z Ząbkowic Śląskich Piotra Zielińskiego, grającego w reprezentacji Polski – poszła on za rekordową kwotę 1400 zł. Miłym gestem wykazał się również burmistrz Kłodzka, Michał Piszko, który wylicytował piłkę z podpisami zawodników Śląska Wrocław za 500 zł, a następnie przekazał ją do dalszej licytacji. W drugiej licytacji „poszła” za 720 zł, a piłka z podpisem Bońka za 500 zł.

Podczas niedzielnej akcji udało się zebrać kwotę ponad 12 900 zł, ale to jeszcze nie koniec. Vouchery i gadżety, które zostały po niedzielnej imprezie, będzie można jeszcze licytować w internecie, na stronie na facebook’u Szkoły Podstawowej nr 3. Akcja zakończy się 30 listopada br.

Aleks jest obecnie uczniem klasy VII SP nr 1 w Kłodzku, ale do zeszłego roku uczęszczał przez sześć lat do SP nr 3 – dlatego też te dwie szkoły zaangażowały się w pomoc dla Aleksa i jego rodziny. W grudniu 2018 roku, siedem miesięcy po narodzinach długo wyczekiwanej przez chłopca siostry, niespodziewanie na rodzinę spadła najgorsza wiadomość – u Aleksa zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie chłopiec leczy się w klinice we Wrocławiu i chociaż pieniądze nie pomogą w walce z tą chorobą, którą chłopiec musi podjąć sam, to bez wątpienia przydadzą się rodzicom na dojazdy do Wrocławia, rehabilitację, leczenie i na spełnienie drobnych marzeń chłopca.

Joanna Żabska

Fot. Joanna Żabska/24klodzko.pl

GALERIA ZDJĘĆ:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis