Po ponad roku zakończyła się termomodernizacja budynku szkoły podstawowej nr 3 w Kłodzku. Obiekt zyskał nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim ma być tańszy w utrzymaniu.
Budynek B szkoły podstawowej nr 3 w Kłodzku, w którym mieszczą się najmłodsze klasy 1-3, po ponad roku gruntownego remontu został oddany do użytku. – Przeprowadziliśmy pełną termomodernizację, która obejmowała swoim zakresem: termomodernizację elewacji, zamontowanie nowych okien, wymianę instalacji elektrycznej, instalacji centralnego ogrzewania i zamontowanie paneli fotowoltaicznych na dachu obiektu – mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko. Budynek został już oddany do użytku, a 1 września uczniowie rozpoczęli w nim rok szkolny, chociaż, jak podkreśla burmistrz, do wykonania zostały jeszcze kilka kosmetycznych rzeczy, które wykonane zostaną pod koniec tego i na początku nowego roku. – Na chwilę obecną dzieci już z niego korzystają, klasy są odremontowane, odmalowane, jest nowe oświetlenie i myślę, że wszyscy użytkownicy tego obiektu będą zadowoleni korzystając z niego – dodaje burmistrz.
Celem inwestycji nie było jednak poprawienie wizerunku tego modernistycznego z czasów z PRL budynku – choć efekt cieszy oko – ale przede wszystkim zmniejszenie kosztów jego utrzymania. Z audytów energetycznych wynikam, że wykonane prace mają przynieść 40% oszczędności w stosunku do ponoszonych dotąd kosztów utrzymania, jak jednak szacują władze miasta, te oszczędności mogą być nawet większe, co pokaże nadchodząca zima.
Termomodernizacja przeprowadzona została w ramach dużego projektu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznych finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, w którym oprócz Kłodzka uczestniczyły także Kudowa-Zdrój i Radków. Koszt modernizacji kłodzkiej szkoły wyniósł prawie 6,5 mln zł, z czego 4,5 mln zł stanowiło dofinansowanie. W ramach tego samego nadal jeszcze trwają prace w budynku szkoły podstawowej nr 1.
Joanna Żabska
Dla Trojano fakty się nie liczą – jeśli się z nimi nie zgadza tym gorzej dla faktów
Zdecydowanie szkoda czasu na jakiekolwiek dyskusje z nim i o nim. Tylko ignorować.
„Zorientowany” przedstawia fakty by było po jego myśli. Przekorność „zorientowanego” bierze górę .nad faktami.
Nie brnij ZdeZorientowany.
Jedną bzdurę mu udowodnić, pokazać czarno na białym, że pieprzy głupoty, drugą bzdurę mu udowodnić – to zamiast przeprosić i podziękować za zwrócenie uwagi – to ci jeszcze powie: nie brnij. Wiesz co, Dzbano, najlepiej zrobisz jak pójdziesz pisać te swoje wątpliwe wynurzenia do Bieńkowskiego. Tamten pisze kocopoły to ty ze swoimi będziesz tam idealnie pasował, a nas uwolnisz od swego towarzystwa. Chociaż w sumie ośmieszasz się na własne konto i życzenie. I jak widać jesteś w tym niesłychanie konsekwentny, więc powodzenia.
Zorientowany przedstawia fakty tak, by było inaczej niż było. Przekorność to „Zorientowanego” specjalność. Nie wiedziałem że przechowujesz we własnym domu spreparowane dokumenty Twojej umiłowanej , kłodzkiej PZPR.
Budynek powstał jako siedziba lokalnej partii PZPR i do 1992 roku był użytkowany przez PZPR. W 1993 roku włączony jako „mały budynek” szkoły Podstawowej nr.3
No i znowu się zbłaźniłeś, bo od 1990 r. nie istnieje PZPR. Na początku roku zwijano już zabawki, a w maju tegoż roku trójka ”spadochroniarzy” z byłego już kłodzkiego komitetu zasiliła grono pracowników firmy X w mieście Y, gdzie wówczas miałem okazję pracować.
ZdeZorientowany jak widać nie ma pojęcia o tym że oficjalnie dopiero w 1992 roku budynek przestał być w rękach PZPR. W czasach KOMUNY odbierano majątki – budynki SIŁOWO bez postępowań prawnych Polska w tamtym czasie wkraczała w DEMOKRACJĘ i metod siłowych już nie stosowano. Zanim doszło do rozwiązań prawnych związanych z tym budynkiem minęło trochę czasu. Tobie ZdeZorientowany dalej się ZDAJE….
Głupi jesteś i tyle. Znajdź sobie z 91 roku w archiwum Rady Miejskiej uchwałę Rady I Kadencji o przyjęciu do zasobów gminy mienia post-pzprowskiego od Skarbu Państwa w postaci w/w nieruchomości. Skończ wreszcie pieprzyć te swoje bzdety.
URA URA URA W PIERIOD….
… serce rośnie. Do medali klapę maynary pręż. Remonty to norma, a nie czyny heroiczne. Ratuszowi biorą za to piniądze.
Gabinet matematyki wyremontowany też. Oby duch PRL-u oraz Dyrekcja szkoły nie zapomniały zaprosić Michałka na lekcje z matematyki, temat ułamki dziesiętne, przecinki i takie tam. Same pierdoły.
Zdrówka dla wszystkich.
Dobrze że ktoś uszanował pracę którą wykonali konserwatorzy Pan Jan i Pan Grzegorz .
Sala gimnastyczna : przeróbka ogrzewania, wykonanie podłogi i podwyższenia sceny,
a także mebli szafek i zabudów .Wielki szacunek dla tych Panów.
Ano, musiałeś piernąć. Masakra
Budynek ten powstał na potrzeby powiatowych struktur PZPR – tak zwanej „WIODĄCEJ SIŁY NARODU POLSKIEGO” .
Takie slogany używano w tamtych siermiężnych czasach.
Akurat panie Mądraliński kiedy powstawał budynek, nie było już w tym kraju powiatów.