Zakończył się Wyścig Górski na Czarnej Górze

0

W miniony weekend, 7 i 8 września br. w Siennej i na Czarnej Górze odbywał się 49 i 50 Wyścig Górski – 11 i 12 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Obydwie rundy wygrał Szymon Łukaszczyk.

Trudne warunki towarzyszyły zawodnikom zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Sobotni deszcz sprawił, że 11 rundę ukończyło 38 z 47 zawodników, natomiast w niedzielę Czarną Górę spowijała mgła, co również nie pozostawało bez wpływu na wyniki.

Ostatecznie obydwie rundy GSMP wygrał Szymon Łukaszczyk jadący Mitsubishi Lancer EVO V AMS, który na dwie rundy przed zakończeniem cyklu zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski w klasyfykacji generalnej GSMP. W sobotę na podium obok Łukaszczyka stanęli Andrzej Szepieniec i Tomasz Myszkier, a w drugim dniu – Tomasz Myszkier i Dubai.

Niedzielna – 12. Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski na Czarnej Górze, które powróciły do kalendarza wyścigów po trzech latach, była 50. wyścigiem o randze Mistrzostw Polski organizowanym przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej.

[fot. Agnieszka Wołkowicz – Agencja UMA Małopolska]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis