Zakończenie budowy S8 w 2026 roku? Michał Dworczyk w Kłodzku

5

W miniony weekend minister Michał Dworczyk odbył spotkania ze strukturami Zjednoczonej Prawicy w Dzierżoniowie, Bielawie oraz Kłodzku. Poświęcone były przygotowaniom do nadchodzącej kampanii prezydenckiej, a także pozostałym działaniom i aktywnościom Prawa i Sprawiedliwości, które zaplanowane są w okręgu na rok 2020.

– Chcemy jeszcze w lutym zaplanować harmonogram otwartych spotkań z mieszkańcami regionu, które chcielibyśmy sukcesywnie organizować na terenie całego okręgu – mówi dla naszego portalu minister Michał Dworczyk. – Zbliżające się wybory prezydenckie bez wątpienia mają dla nas strategiczny charakter i w bezpośredni sposób przełożą się na możliwość sprawnego kontynuowania dobrej zmiany, którą rozpoczęliśmy w 2015 roku.

W rozmowie z 24klodzko.pl Michał Dworczyk pytany o postęp prac przy najbardziej oczekiwanej w naszym regionie inwestycji, czyli budowie drogi S8 wyjaśnił: – Już w przyszłym miesiącu odbędzie się posiedzenie Komisji Opinii Przedsięwzięć Inwestycyjnych, która dokona wyboru wariantu przebiegu drogi ekspresowej S8. W II kwartale bieżącego roku czeka nas złożenie wniosku o decyzję środowiskową, zaś sam przetarg ogłosimy prawdopodobnie w III kwartale 2021 r. Zakończenie robót budowlanych może nastąpić już w II kwartale 2026 r. Termin ten może jednak ulec wydłużeniu (do 2027 r.) w przypadku, gdy obrany zostanie wariant uwzględniający budowę tunelu – informuje minister. – Warto przypomnieć, że obie ekspresowe trasy, bo mowa także o trasie S5, zostały wpisane do rozporządzenia Rady Ministrów jeszcze we wrześniu 2019 r, a na rozpoczęcie inwestycji udało nam się pozyskać 2 mld zł. W trakcie ostatniego spotkania konsultacyjnego zorganizowanego z mojej inicjatywy wszyscy samorządowcy, bez względu na opcje polityczne, jednoznacznie wskazali, że budowa drogi S8 i S5 to strategiczne inwestycje dla całego województwa.

ms

5 KOMENTARZE

  1. zniecierpliwiony przecież Bardo to już teraz dziura, zabita dechami, połowa mieszkańców na rynku to Ukraińcy , dzięki wam jeśli A4 pójdzie bokiem z dala od Barda, to wasze miasteczko już całkiem upadnie, nikt tam nie przyjedzie, jeden hotel macie i bary przy którym zatrzymują się przyjezdni, a teraz kwestia czasu jak to upadnie

    • Napewno turyści w Bardzie się zatrzymują bo DK8 tam przebiega. Jak by przechodziła przez środek bazyliki było by ich o 100% więcej.

  2. Czy cały proceder uzgadniania nie trwa zbyt długo? Wszyscy zmotoryzowani i Mieszkańcy zlokalizowanych „swoich sypialni” przy planowanych S”kach, czekają na szybką ich realizację. A ja naiwny myślałem, że wariant przebiegu ekspresówki przez Góry Bardzkie dla drogi S8., został już wybrany!!?? Ale mam nadzieję, że głosy Bardzian i m.in. „ano”, a także mój dla wariantu A4., dojdzie do skutku. Uratowane będzie małe urokliwe miasteczko o charakterze pielgrzymkowym, jakim jest wspomniane Bardo. Pozdrawiam Leszek Kumor

    • Te sprawy trwaja. Nie chcemy miec powtorke Infinity w Zielencu. Tam zatrzymali projekt budowy hotelu na 1000 osob bo pochopnie podeszli do planowania i uzyskania zgody sasiadow. Apropo, Bardo ma udany splyw kajakami po Nysie! Z boku mi wychodzilo glosowac na PiS bo nie cierpie tego pedzia ktory partia rzadzi i bzyka sie z kotem ale PO twierdzil ze nam 4-pasowka do Klodzka nie jest potrzebna. Ja przepowiadam, bawie sie w jasnowidza, ze te cale polaczenie obiecane w Lubawce ktore PO tak popiera Czesi jeszcze ztorpeduja. Nie jest w ich interesie dokanczac autostrad do Polski lub Slowacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis