Wystartował sezon w lądeckim arboretum

0

W długi majowy weekend rozpoczął się w lądeckim arboretum sezon, który potrwa do października. Przez ten czas podziwiać będzie można w ogrodzie bogatą kolekcję drzew i krzewów, gatunków iglastych i liściastych.

Lądeckie arboretum to najwyżej położony w Polsce leśny ogród. Położony jest w dolinie potoku Jadwiżanka w Górach Złotych na wysokości prawie 500 m.n.p.m. i zajmuje powierzchnię 1,81 ha. Dogodne warunki klimatyczne panujące w arboretum sprzyjają rozwojowi roślin – w tym wyjątkowym leśnym ogrodzie obejrzeć można gatunki drzew i krzewów pochodzące za wszystkich zakątków świata. Arboretum najbardziej okazale prezentuje się na przełomie maja i czerwca, kiedy to podziwiać można okazałe kolekcje azalii i różaneczników.

Arboretum w Lądku powstało w latach 1972-1974. Pomysłodawcą i architektem leśnego ogrodu był Mieczysław Wilczkiewicz, który dzięki kontaktom z wieloma ogrodami botanicznymi, a także własnym materiałom szkółkarskim stworzył podwaliny arboretum.

Arboretum jest udostępnione do zwiedzania od maja do października, codziennie (oprócz poniedziałków) w godz. 10.00 ? 18.00. Mieści się w Lądku-Zdroju przy ul. Moniuszki. Wstęp do arboretum jest płatny.

[fot. Kurort Lądek-Zdrój]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis