Wybory parlamentarne 13 października. To będzie krótka kampania wyborcza

0

Znana jest data jesiennych wyborów parlamentarnych. Prezydent Andrzej Duda podpisał zarządzenie dotyczące wyznaczenia 13 października jako terminu wyborów. Jest to pierwszy możliwy termin, na który prezydent mógł wyznaczyć przeprowadzenie głosowania do sejmu i senatu. To będzie więc krótka, ale z pewnością intensywna kampania wyborcza. W trakcie konstruowania list jest Koalicja Obywatelska, a Prawo i Sprawiedliwość ma już ponoć zatwierdzone swoje listy, które pokaże w dniu, w którym rozpisane zostaną wybory i ruszy kalendarz wyborczy.

Z wiadomych nazwisk, które znajdą się na listach partii politycznych w naszym okręgu wyborczym to: Koalicja Obywatelska – 1. Siemoniak Tomasz 2. Wielichowska Monika 3. Kołacz-Leszczyńska Agnieszka 4. Szuszwalak Tomasz 5. Mitraszewski Tomasz. Jeśli chodzi o PiS to na razie wiadomo tylko o jedynce na liście – ma ją Michał Dworczyk. Nie są jeszcze znane nazwiska kandydatów do senatu.

Pozostałe ugrupowania jak Bezpartyjni Samorządowcy, PSL, Kukiz’15 czy Lewica (SLD, Wiosna, Razem) dopiero tworzą swoje listy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis