Wojciech Cejrowski wystąpi w Kłodzku. Lewica zapowiada manifestację

4

W najbliższy czwartek, 12 września br. na zaproszenie piekarni Machela w Kłodzku pojawi się Wojciech Cejrowski. W ten sposób lokalna piekarnia będzie promować swój najnowszy produkt – chleb kolonialny. Wizyta Cejrowskiego nie podoba się działaczom lewicy oraz innym lokalnym aktywistom, którzy zapowiadają manifestację pod sklepem firmowym, w którym pojawi się Cejrowski.

Wojciech Cejrowski, publicysta, dziennikarz i podróżnik, oprócz audycji radiowych i telewizyjnych, prowadzi także własny biznes występując komercyjnie dla różnych firm oraz dając biletowane występy komediowe. Wykorzystała to piekarnia Machela, jako pomysł na promocję swojego nowego produktu – chleba kolonialnego. – Pan Wojciech opowie nam o tym, jak został rolnikiem — każdy będzie mógł również spróbować nowego Chleba Kolonialnego – czytamy w zaproszeniu na spotkanie, które odbędzie się w Kłodzku 12 września o godz. 10.00 w sklepie firmowym Macheli przy ul. Grunwaldzkiej.

Pomysł właściciela piekarni nie podoba się lokalnym aktywistom oraz działaczom lewicy – Wojciech Cejrowski znany jest ze swoich zdecydowanych poglądów prawicowych – i planują tego dnia zorganizować manifestację sprzeciwu pod sklepem firmowym Macheli. Jej organizatorka, lokalna działaczka „Wiosny” i kandydatka do sejmu z listy lewicy, Małgorzata Musiałek pisze: – Piekarnia Machela z Kłodzka chce zorganizować spotkanie z czołowym polskim mizoginem i homofobem, w związku z tym chcemy zorganizować manifestację sprzeciwu, dającą wyraz naszemu oburzeniu na ten pomysł – komentuje M. Musiałek. – Nie dla promowania ludzi szerzących nienawiść, chamstwo i łamiących zasady dobrego współżycia społecznego. Różni, ale równi. Różnorodność jest bogactwem, ten człowiek tego nie rozumie.

Jak na swojej oficjalnej stronie pisze Wojciech Cejrowski, podczas występów na firmowych spotkaniach unika polityki, bo taka jest też najczęściej prośba organizatorów. Co nie oznacza, że jego przyjazdy nie wzbudzają emocji – wręcz przeciwnie. Ostatnio w Dublinie hotel Radisson Blue, po protestach mniejszości seksualnych i internetowej petycji zachęcającej do bojkotu wydarzenia, odwołał występ Cejrowskiego. Odbył się on w innym lokalu.

Fot. tytułowe: fb/The Wojciech Cejrowski

4 KOMENTARZE

  1. Szanowni Państwo, występy WC nie mają nic wspólnego z polityką, a jedynie poszerzają światopogląd i stanowią bogate źródło wiedzy kulturoznawczej i socjologicznej o regionach i mieszkańcach regionów, w których w większości wypadków z pewnością nikt z nas nie będzie. A poza tym do czerwca 1989 roku walczyliśmy o to, aby KAŻDY mógł się wypowiadać światopoglądowo bez względu na to, czy pochodzi z prawej, czy lewej strony. Na tym polega WOLNOŚĆ. Niech se facet pitoli swoje, ale nikt nie może go za to dyskryminować, a jeżeli kogoś obraził, to myślę, że od tego powinny być WOLNE sądy. Pozdrawiam i POlecam występy Cejrowskiego. Fenomenalne SHOW.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis