Wieża widokowa na Górze św. Anny

0

Znajdująca się na szczycie Góry św. Anny w Nowej Rudzie wieża to świetne miejsce zarówno na ?szybki wypad? w celu podziwiania widoków, jak i dłuższą turystyczno-rekreacyjną wycieczkę.

Kamienna wieża widokowa na Górze św. Anny (647 m.n.p.m) została wybudowana w 1911 roku, a w 2014 poddana gruntownej renowacji przywracającej pierwotny wygląd. Po tym remoncie wieża została udostępniona do użytkowania przez turystów. Z tarasu na szczycie 14-metrowej wieży roztaczają się niesamowite widoki na większość pasm górskich Kotliny Kłodzkiej – szczególnie dokładnie widoczne są Góry Sowie i Stołowe. U podnóża wieży znajduje się sporo miejsca na odpoczynek, a nawet nawet piknik – także i z tego miejsca można podziwiać piękne widoki.

Wieża jest stosunkowo łatwo dostępna – w jej pobliże można dojechać rowerem lub samochodem (parking zlokalizowany jest przy pobliskiej kaplicy św. Anny), możliwe jest również dotarcie pieszo – szlakiem żółtym lub zielonym. W trakcie wędrówki warto zwrócić uwagę na charakterystyczne czerwone zabarwienie gleby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis