Wiejski ośrodek kultury w Nowym Waliszowie w zupełnie nowej odsłonie

0

Zakończyła się modernizacja Wiejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Waliszowie w gminie Bystrzyca Kłodzka. Stary budynek przeszedł gruntowny remont i będzie służył społeczności tej wsi przez wiele lat.

Stary budynek ośrodka kultury w Nowym Waliszowie przez kilka miesięcy przechodził gruntowny remont, a efekt końcowy prac, wykonywanych przez firmę Budimex sp. z o.o. z Bystrzycy Kłodzkiej, można było zobaczyć już w grudniu. Obiekt przeszedł kompleksowy remont parteru, klatki schodowej, sali oraz części kuchennej. Przeprowadzono również modernizację poddasza wraz ze wzmocnieniem konstrukcji więźby dachowej i stropu nad pierwszym piętrem. Wybudowano także zewnętrzną platformę pionową do transportu osób niepełnosprawnych, wykonano nowe instalacje wodno-kanalizacyjne, energetyczne oraz wentylację.

Przebudowa Wiejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Waliszowie kosztowała ponad 1 mln zł, a na to zadanie zadanie gmina Bystrzyca Kłodzka uzyskała w ubiegłym roku 500 tys. zł dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

(red.)

Fot. UMiG Bystrzyca Kłodzka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis