W środę spotkanie z GDDKiA w sprawie przebiegu S8. Zawiązała się nieformalna koalicja

0

W środę, 5 czerwca o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej im. Wł. S. Reymonta w Kłodzku odbędzie się spotkanie konsultacyjne Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z mieszkańcami gminy Kłodzko. Ich celem jest zebranie opinii w sprawie przebiegu drogi ekspresowej z Wrocławia do Kłodzka.

Na oficjalnej stronie GDDKiA dedykowanej projektowi pn. ?Rozbudowa drogi krajowej nr 8 na odcinku Wrocław (Magnice) ? Kłodzko wraz z budową obwodnic miejscowości (www.dk8.pl) zaprezentowano kilka wariantów przebiegu nowej, dwupasmowej DK8, która ma mieć standard klasy ?S?. Podczas spotkania z konsultantami i przedstawicielami GDDKiA będzie można wypełnić ankietę, a także uzyskać więcej informacji – ważne zwłaszcza dla tych, obok których domów nowa droga ma przebiegać. Na osoby, które będą chciał bardziej zgłębić temat od 9.30 do 15.30 w Urzędzie Gminy przy ul. Okrzei będzie czekał projektant.

Spotkanie będzie dotyczyło przebiegu drogi przez tereny wiejskie gminy Kłodzko (termin konsultacji przebiegu DK8 przez samo Kłodzko to 10 czerwca). W czterech rekomendowanych przez projektantów wariantach, z których zostanie wybrany jeden, nowy korytarz dla ?ósemki? przebiega albo przez Boguszyn (w dwóch opcjach – A1 i A4), w innym przez Wojbórz (A3) i w ostatnim przez Podzamek, Jaszkówkę i Wojciechowice (A2).

Przypomnijmy, że zawiązała się nieformalna grupa, która postuluje przedłużenie drogi ekspresowej do Międzylesia (w projekcie kończy się ona w Kłodzku). Jak mówią inicjatorzy grupy, m.in. stroński radny Remigiusz Sławik ? nawet jeśli nie miałaby być robiona ona z Kłodzka do Międzylesia w ramach tej inwestycji, to już teraz właśnie należy wybrać odpowiedni wariant jej przebiegu, ponieważ tylko jeden z czterech zaproponowanych przez GDDKiA korytarzy umożliwi w przyszłości kontynuację inwestycji do Międzylesia ? wariant A2, odbijający z Barda Przyłęku w kierunku Podzamku i przez Jaszkówkę. Taki sam przebieg postulują mieszkańcy Barda, którzy nie chcą, żeby dwupasmówkę poprowadzono tunelami przez Góry Bardzkie (wariant A1 i A4). Obie grupy: bardzko-kłodzka w tej sprawie mówią jednym głosem tworząc nieformalną koalicję.

Więcej pisaliśmy tutaj: Chcą przedłużenia drogi ekspresowej do Międzylesia iRuszają spotkania informacyjne w sprawie rozbudowy DK8

Joanna Żabska

Na mapie 4 konsultowane właśnie korytarze. Opracowane przez Tomasaz Karamona prowadzącego fanpage na fb „Bardo – na tropie tajemnic historii”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis