W piątek odbędą się konsultacje Wód Polskich w Lądku Zdroju

1

W piątek 29 listopada br. w lądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Kolejowej 6 odbędą się konsultacje społeczne Wód Polskich na temat prac remontowych, jakie ta instytucja planuje przeprowadzić w korycie rzeki Biała Lądecka. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00

Zakres proponowanych inwestycji obejmuje wykonanie robót remontowo-odtworzeniowych rzeki Białej Lądeckiej w miejscowości Lądek-Zdrój. Planowane są umocnienia brzegów narzutem kamiennym w miejscach podatnych na erozję brzegową, remont/odbudowa/przebudowa murów oporowych, przebudowa węzła wodnego wraz z kanałem obiegowym, progami i budową przepławki, oczyszczanie ubezpieczeń z drzew i krzewów, remont lub przebudowa kładek i mostów wraz z usunięciem namulisk i zabezpieczeniem dna, przebudowa murów brzegowych, usunięcie odkładów w korycie, remont ujściowych odcinków rowów, potoków i wylotów kanalizacji.

Ze szczegółowymi planami można przed spotkaniem zapoznać się TUTAJ.

Kolejne miasta, w których zostaną przeprowadzone konsultacje to kolejno: Międzylesie, Długopole Zdrój, Bystrzyca Kłodzka i Kłodzko. Do tej pory przedstawiciele Wód Polskich spotkali się z mieszkańcami Dusznik Zdroju, Szczytnej, Polanicy Zdroju i Stronia Śląskiego.

O przeprowadzanych właśnie konsultacjach w miastach powiatu kłodzkiego pisaliśmy tutaj: Będą remontowane koryta rzek w naszych miastach. Ruszyły konsultacje społeczne Wód Polskich.

1 KOMENTARZ

  1. Mam pytanie. Czy w czasie spotkania (a może i w internecie) będą dostępne mapy z obszarami zalewowymi z czasów poprzednich powodzi? Chodzi o materiał porównawczy, mówiąc inaczej konfrontacyjny, do przygotowanych na dzisiejsze spotkanie propozycji.
    Ponadto. Patrząc na umieszczone w artykule zdjęcie, odnosi się wrażenie, że budynek (w środku zdjęcia) znajduje się na terenie zalewowym. Może się mylę. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Leszek Kumor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis