W Międzylesiu powstała kolejna stacja ładowania pojazdów elektrycznych

2

W piątek, 10 stycznia br. w Międzylesiu otworzono kolejną w naszym powiecie stację ładowania samochodów elektrycznych. W ten sposób po Lądku Zdroju, Dusznikach Zdroju, Polanicy Zdroju i Szczytnej, również i ta gmina dołączyła do coraz szerszej sieci stacji ładowania aut elektrycznych.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych w Międzylesiu, podobnie jak w pozostałych gminach, powstała w ramach projektu e-Sudety, realizowanego od 2018 r. przez Link PR. Jego celem jest m.in. rozwój infrastruktury i popularyzacja pojazdów elektrycznych, w tym rowerów elektrycznych i transportu publicznego w Sudetach. Międzyleska stacja stanęła na parkingu w rynku nieopodal ratusza. Na otwarciu obecni byli: Elżbieta Koncka, prezes Link PR i koordynator projektu e-Sudety, Tomasz Marzęda, wiceprezes PGE Nowa Energia, Tomasz Korczak, burmistrz Międzylesia, Anna Kostrz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzylesie, Przemysław Czesnołowicz, dyrektor Instytutu Elektrotechniki Zakładu Doświadczalnego III w Międzylesiu oraz burmistrzowie: Polanicy Zdroju, Mateusz Jellin, Lądka Zdroju, Roman Kaczmarczyk, Szczytnej, Jerzy Król i Stronia Śląskiego, Dariusz Chromiec.

Biorąc pod uwagę, że projekt e-Sudety stawia na rozwój elektromobilności, która ma być odpowiedzią na smog, hałas i inne niekorzystne zjawiska w miejscowościach atrakcyjnych turystycznie, przed oficjalnym otwarciem e-stacji wystąpili uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Międzylesiu, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Ekologiczna Lokomotywa”. Jak zapowiedział wiceprezes PGE Nowa Energia, Tomasz Marzęda, ładowanie na stacji w Międzylesiu ma być darmowe do wakacji. W ostatnich dniach podobne stacje zostały otwarte w Dzierżoniowie (9 stycznia br.) i Kamiennej Górze (8 stycznia).

(red.)

2 KOMENTARZE

    • Czemu nie? Jest to wazne osiagniecie dla Miedzylesia. U nas sie zatrzymuje 1/3 Polski, czyli zachodnia czesc, jak jada rodziny na Chorwacje. Wiele zachodnio Polskich firm ktore wysylaja ludzi za granice placi za nocleg w Miedzylesiu bo latwiej jest z Polska firma sie rozliczyc. W czasie dlugiej podorzy ludzie czesto nocuja w Miedzylesiu jako pierwszy przystanek w Polsce. Teraz moga naladowac akumulatory jak spia. Nawet jak energia pochodzi z wegla to elektryczny pojazd produkuje o polowe lub mniej CO2 w porownaniu z benzyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis