W grudniu wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka

0

Dobiega końca pierwsza kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej Kłodzka. Wybory na kolejną – dwuletnią kadencję „młodego” samorządu odbędą się 11 grudnia.

Młodzieżowa Rada została powołana do życia uchwałą Rady Miejskiej w Kłodzku w czerwcu 2017 roku. Pierwsze wybory do Rady odbyły się 19 października 2017 roku i wyłoniły 33 radnych, którzy sprawują mandat przez trwającą 2 lata kadencję.

Młodzieżowa Rada Miejska Kłodzka jest organem konsultacyjnym dla władz miasta. Do jej zadań – wynikających ze statutu, należą m.in. współpraca z władzami lokalnymi i samorządami uczniowskimi, pomoc w realizacji pomysłów i projektów zgłaszanych przez młodzież, a także upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży oraz zwiększenie aktywności młodych ludzi w życiu publicznym. Młodzi radni działają także na rzecz promocji kultury oraz dbania o czystość środowiska naturalnego.

Radni wybierani są spośród uczniów uczęszczających do szkół na terenie Kłodzka – począwszy od klasy VII szkoły podstawowej do ukończenia klasy maturalnej. Radnym może też zostać osoba do 24 roku życia, który uczy się, a jest mieszkańcem miasta Kłodzka.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, zgłaszanie kandydatów do Młodzieżowej Rady możliwe jest do 29 listopada br., natomiast lista kandydatów na radnych kolejnej kadencji zostanie opublikowana w terminie do 3 grudnia 2019 roku. Wybory w kłodzkich szkołach, stanowiących okręgi wyborcze, odbędą się 11 grudnia, a ich wyniki i nowych radnych poznamy najpóźniej 18 grudnia br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis