Trzecia próba wyłonienia wykonawcy na budowę wieży na Śnieżniku

0

Gmina Stronie Śląskie rozpisała właśnie kolejny przetarg na budowę wieży widokowej na Śnieżniku. To już trzecia próba wyłonienia wykonawcy na to kosztowne i niełatwe zadanie.

Termin składania ofert na zadanie pn. „Odbudowa wieży widokowej na szczycie Śnieżnika w gminie Stronie Śląskie” mija 2 marca 2020 r. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę, który w zakładanym budżecie – czyli około 14,5 mln zł – postawi wieżę na Śnieżniku?Dwa pierwsze przetargi pokazały, jak skomplikowana i niełatwa logistycznie będzie dla wykonawców ta inwestycja. Do tej pory jedyną ofertę złożyła firma, która całość prac oszacowała na ponad 19 mln zł. Ponieważ inwestycja odbywać się będzie na terenie Rezerwatu Przyrody Śnieżnik Kłodzki, obwarowana jest wieloma zastrzeżeniami Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, w tym dotyczącymi transportu materiałów budowlanych (transport na szczyt helikopterem), ograniczeniami co do czasu pracy oraz technologii wykorzystywanej do budowy. Wykonawca musi także ze szczególną troską podejść do występujących na terenie budowy roślin, w tym chronionych. Nie uległ zmianie termin zakończenia budowy i nadal jest to 30 września 2021 r.

34-metrowa wieża ma być wykonana ze stali, szkła i kamienia i ma stanąć na wysokości 1426 m.n.p.m., w miejsce wyburzonej w latach 70-tych ubiegłego wieku poniemieckiej kamiennej wieży. O problemach w wyłonieniem wykonawcy pisaliśmy tutaj:
Budowa wieży na Śnieżniku. Unieważniono pierwszy przetarg
Czesi budują replikę wieży na Śnieżniku, a u nas nadal jest problem

Fot. ilustracyjne: Pozostałości po wyburzonej wieży na Śnieżniku, www.wikipedia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis