Trzeci przetarg na budowę wieży widokowej na Śnieżniku bez rezultatu

1

Ogłoszone po raz trzeci postępowanie przetargowe na budowę wieży widokowej na Śnieżniku zostało unieważnione. Gmina Stronie Śląskie poinformowała, że nie wpłynęła żadna oferta od wykonawców.

Przetarg, który został rozpisany na początku lutego br., miał wyłonić wykonawcę tego niełatwego i kosztownego zadania. Zakładany budżet – około 14,5 mln zł – prawdopodobnie okazał się za niski na realizację inwestycji – do tej pory jedyna oferta, która wpłynęła w jednym z poprzednich postępowań, opiewała na kwotę ponad 19 mln zł.

Pomysł budowy wykonanej ze stali, szkła i kamienia 34-metrowej wieży widokowej na Śnieżniku, który pojawił się już w 2013 roku, od samego początku natrafia na problemy. Szacowany koszt budowy przekraczał możliwości finansowej gminy, Stronie Śląskie starało się zatem o pozyskanie środków zewnętrznych. Kiedy wreszcie udało się je zdobyć, okazuje się, że po raz kolejny nie jest możliwe znalezienie wykonawcy. Sam projekt wieży widokowej też wzbudził sporo dyskusji wśród miłośników gór i śnieżnickiego krajobrazu – niektórzy internauci określili go mianem „blendera”.

Czy to zatem koniec prób budowy wieży na Śnieżniku?

red.

1 KOMENTARZ

  1. KOLEJNY PRZETARG POWINIEN ZOSTAĆ OGŁOSZONY GDY ZACZNIEMY WYCHODZIĆ z EPIDEMII KORONAWIRUSA. W OBECNEJ SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ PANUJĄCEJ NA ŚWIECIE NIKT NIE PODEJMIE SIĘ TEGO WYZWANIA, BO NIE WIEMY CO NAM PRZYNIOSĄ KOLEJNE DNI i TYGODNIE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis