Tłumy na nocnym zwiedzaniu Kłodzka [FOTO]

0

Kilkaset osób przybyło w piątkowy wieczór, 9 sierpnia br., na nocne zwiedzanie miasta z dreszczykiem, zorganizowane przez Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

Tym razem tematem nocnego spaceru po mieście była osoba wybitnego kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta oraz jego spuścizna. Nieprzypadkowo zatem zwiedzanie skoncentrowało się na ulicy Łużyckiej, przy której znajdują się liczne budynki zaprojektowane i wybudowane przez Ernsta i jego firmę budowlaną.

Spacerowi po dawnym przedmieściu Anger towarzyszyły scenki zainscenizowane przez pracowników Muzeum Ziemi Kłodzkiej oraz wolontariuszy, którzy wcielili się w Andreasa Ernsta, jego rodzinę i współpracowników. Przebrani w epokowe stroje aktorzy prezentowali wydarzenia z życia architekta oraz opowiadali o zaprojektowanych i wzniesionych przez architekta budynkach, które na potrzeby inscenizacji zostały interesująco podświetlone.

Nocny spacer po Kłodzku był interesującą propozycją dla mieszkańców miasta oraz turystów – dzięki niemu można było „dotknąć” Kłodzka z przełomu XIX i XX wieku.

tz [fot. tz, zz]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis