Telewizja Polska S.A. sprzedaje teren niedaleko Czarnej Góry

1

Telewizja Polska S.A. przymierza się do sprzedaży dwóch działek w Janowej Górze w gminie Stronie Śląskie. Łączna ich powierzchnia to prawie 2,5 ha, a przetarg ma być ogłoszony wkrótce.

Publiczny nadawca chce pozbyć się dwóch niezabudowanych działek w leżącej po sąsiedzku z ośrodkiem narciarskim Czarna Góra maleńkiej wsi Janowa Góra. Ich przeznaczeniem w planach zagospodarowania przestrzennego są usługi turystyczne – m.in. ośrodek wypoczynkowy oraz tereny dla sportów zimowych.

Janowa Góra to maleńka wieś w gminie Stronie Śląskie. Przez długi czas wydawało się, że podzieli los Rogóżki – wsi w gminie Stronie Śląskie, która całkowicie się wyludniła po wojnie i ostatecznie w 2016 roku została przez gminę sprzedana spółce związanej z rodziną Kluczyków. W latach 80. i 90. w Janowej Górze istniało kilka zabudowań, w tym funkcjonujący do połowy lat 80. Dom Pracy Twórczej pracowników telewizji i radia oraz baza turystyczna PTTK. Dla Janowej Góry szansą stało się uruchomienie w pobliskiej Czarnej Górze ośrodka narciarskiego i od kilku lat pojawiają się tutaj nowe obiekty turystyczne.

red.

1 KOMENTARZ

  1. dziwne dane. Gdzie rzym a gdzie krym. Domyślam się, że chodzi o budynek PTTK który się spalił na janowej a nie było tam (w budynku) elektryczności ani mieszkańców. Ktoś pewnie podpalił. Ale co ma do tego rogóżka i kulczyk, to zupełnie inny teren. Artykuł zagadka, niech to rozwiążą dziennikarze. I nie rodzinie KLUCZYKÓW A KULCZYKÓW. Marzeniem Jana Kulczyka było kupienie Rogóżki i odtworzenie wsi na jeden styl – 16 budynków w stylu Sudeckim. Myślę, że Jan żyje a jak się dowiedział, że PIS dojdzie do władzy to kupił sobie śmierć – wiedział co go czeka. Pan Sebastian K. realizuje marzenia taty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis