Tauron sponsorem Dusznik Areny. Umowę podpisano w obecności premiera

2

W sobotę, 8 lutego na obiekcie biathlonowym na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego, podpisana została umowa sponsoringu tytularnego pomiędzy Tauron Energia Polska i Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu. Od tej pory Duszniki Arena będzie nazywać się Tauron Duszniki Arena.

Umowę sponsorską podpisano tuż przez zaczynającymi się tego dnia zawodami Tauron Biathlon Cup 2020. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków, jakie wynegocjowaliśmy. Są to bardzo dobre warunki i jest to współpraca na długi czas – powiedział burmistrz Dusznik-Zdroju, Piotr Lewandowski, nie ujawniając jednak szczegółowych zapisów umowy. Podkreślił jednak, że MOKiS, który zarządza obiektem na Jamrozowej Polanie, ma być rozliczany z efektów marketingowych. – To, na co Miejski Ośrodek Kultury będzie wydawał pieniądze na pewno będzie związane z Areną i wydarzeniami tutaj.

Podpisanie umowy sponsora tytularnego dla Tauron Duszniki Arena odbyło się przy udziale premiera Mateusza Morawieckiego, który podkreślił, że to wydarzenie pokazuje, jak dużo można zdziałać dzięki współpracy. – Cieszę przede wszystkim, że pokazujemy poprzez współpracę rządu i samorządu, jak dużo dobrego może ona przynieść i dla mieszkańców i dla sportu i dla zdrowia. Mam nadzieję, że dzięki temu torowi biathlonowemu przełamiemy wkrótce dominację francusko-norweską w biathlonie – powiedział premier.

O współpracy mówił także szef kancelarii premiera i poseł z okręgu wałbrzyskiego, Michał Dworczyk. – Chciałbym podziękować w imieniu parlamentarzystów z byłego województwa wałbrzyskiego, samorządowcom z tego regionu za współpracę i wszystkim tym osobom, dzięki którym możemy stać na obiekcie, który jest najnowocześniejszym w Polsce torem biathlonowym. Taka współpraca, wydawałoby się oczywista, czasem nie jest oczywistą, a właśnie tutaj, w Dusznikach, dzięki panu burmistrzowi Lewandowskiemu, szeregowi samorządowców i ludzi dobrej woli udało się taką synergię zbudować. Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję – mówił M. Dworczyk.

Do wspólnych inwestycji rządowych i samorządowych w infrastrukturę sportową odniósł się także także marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski. – Chciałbym podziękować panu premierowi, panu ministrowi Dworczykowi za to, co w ostatnim czasie dzieje się, jeśli chodzi o inwestycje sportowe. To nie tylko Jamrozowa Polana, gdzie w ramach montażu finansowego są środki samorządowe, rządowe i województwa. Podobna sytuacja jest w największej inwestycji sportowej na terenie Dolnego Śląska, jaką jest Polana Jakuszycka. I tutaj też ta dobra współpraca pomiędzy rządem a samorządem powoduje to, że tą inwestycję możemy realizować, czy stadion lekkoatletyczny w Karpaczu, gdzie także te trzy podmioty są zaangażowane – powiedział C. Przybylski.

Duszniki-Zdrój od trzech lat szukały sponsora strategicznego dla wyremontowanego w 2017 roku obiektu biathlonowego. Koszt jego modernizacji wyniósł 18 mln zł, a miasto zdobyło na to dofinansowanie m.in. z Ministerstwa Sportu i samorządu województwa dolnośląskiego.

Na wydarzeniu obecni byli: premier Mateusz Morawiecki, Filip Grzegorczyk – prezes zarządu Tauron Polska Energia, Michał Dworczyk – szef kancelarii premiera, posłowie PiS z regionu wałbrzyskiego: Ireneusz Zyska i Marcin Gwóźdź, senator Aleksander Szwed, wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa, Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego, Grzegorz Macko – wicemarszałek województwa dolnośląskiego, medalistka olimpijska w biathlonie Weronika Nowakowska, a także samorządowcy z powiatu kłodzkiego. Wcześniej premier Mateusz Morawiecki odwiedził Złoty Stok i Kamieniec Ząbkowicki, a po spotkaniu w Dusznikach pojechał na kolejne – w Niemczy.

2 KOMENTARZE

  1. Perpetuum mobile. Tauron bedzie kopcil weglem. Przez globalne ocieplenie bedzie coraz wiecej kurortow narciarskich w parapetach. Tauron bedzie mogl wtedy coraz wiecej objektow sponsorowac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis