Szyją maseczki dla pielęgniarek w kłodzkim szpitalu. Możesz pomóc!

0

Apel do wszystkich ludzi dobrego serca od pielęgniarki z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Kłodzku. W związku z zaistniałą sytuacją w Polsce, ale i na świecie, brakuje maseczek, które chroniłyby personel medyczny przez zarażeniem koronawirusem. Środki ochrony kierowane są w pierwszej kolejności do szpitali zakaźnych, w których znajdują się osoby z podejrzeniem lub leczone są na COVID-19. Nasz kłodzki szpital nie jest wskazany jako leczący osoby zarażone koronawirusem, jednak personel codziennie jest na pierwszej linii frontu, zajmując się pacjentami wymagającymi opieki, a Oddział Anestezjologi i Intensywnej Terapii w Kłodzku jest specyficzny. Obecnie jest na nim pełne obłożenie pacjentami, personel obsługuje również blok operacyjny i cały szpital. Została zainicjowana akcja szycia maseczek z kieszonką na filtr hepa dla kłodzkich pielęgniarek, które zwiększą ich bezpieczeństwo w obecnej wyjątkowej sytuacji.

Co jest potrzebne i jak możemy pomóc?
Materiał, najlepiej bawełny pościelowej, który nadaje się na taką maseczkę, bo pielęgniarki będą je prać w wysokich temperaturach
Nici maszynowe
Ręce do pracy (im więcej osób, które potrafią szyć, tym więcej maseczek zostanie wyprodukowanych. Na razie szyje jedna osoba, przeszkolenie gwarantowane)

Kontakt do pielęgniarki, która zainicjowała akcję: Olga tel: 691 473 920 lub fb/Olga Zaykowska Matczak. Z ofertą pomocy można dzwonić, wysyłać sms lub kontaktować się poprzez messenger’a.

#PomagamyKłodzkimPielegniarkom

A to pierwsze maseczki, które zostały uszyte w sobotę 21 marca dla kłodzkich pielęgniarek. Będzie i bezpieczniej i bardziej kolorowo w szpitalu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis