Świąteczna Wystawa w Muzeum Papiernictwa

0

W piątek, 6 grudnia br. o godzinie 13.00 w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju rozpocznie się wernisaż Wystawy Świątecznej, przygotowanej przez instytucję z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Na wystawie zostaną zaprezentowane mieszczańskie tradycje świąteczne z okresu międzywojennego, będzie zatem okazja, aby zobaczyć wnętrze pokoju z zastawą świąteczną, choinką i szopką lwowską z lat 30. XX w., pochodzące ze Lwowa papierowe ozdoby choinkowe, a także kolekcję zimowych pocztówek z widokiem młyna papierniczego, Dusznik-Zdroju oraz Zieleńca.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym nie brakuje pieczenia pierników – podczas wystawy także i ta tematyka zostanie przedstawiona. Dzięki współpracy Muzeum z Tomaszem Karamonem, który odkrywa i kontynuuje bardzkie tradycje piernikarskie, część ekspozycji prezentować będzie – pochodzące z jego zbiorów, oryginalne drewniane formy do wypieku pierników, opakowania i archiwalne fotografie.

Natomiast w sobotę – 7 grudnia br.,. w Muzeum odbędą się warsztaty rzeźbienia form piernikarskich, prowadzone przez Tomasza Karamona. Ilość miejsc jest ograniczona, a na zajęcia (płatne 25 zł/os.) obowiązują zapisy pod numerem telefonu 74 862 74 29.

Wystawa Świąteczna eksponowana będzie w Muzeum Papiernictwa do 21 stycznia 2020 r.

tz [fot. Muzeum Papiernictwa]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis