Studenci z Politechniki Lubelskiej w Twierdzy Kłodzko

0

Kolejny już raz w ramach praktyk gościli w kłodzkiej twierdzy studenci oraz kadra akademicka Politechniki Lubelskiej. Owocem tygodniowych prac jest między innymi skaning 3D kolejnych części kłodzkiej warowni.

– To już czwarta wizyta studentów z Politechniki Lubelskiej na naszej twierdzy. Tym razem dwie grupy młodych ludzi dokonywały inwentaryzacji kolejnych części naszej warowni. Przeprowadzane były również pomiary wilgotności – informuje Sławomir Machlowski, kierownik Twierdzy Kłodzko.

W ramach praktyk studenci – podobnie, jak w ubiegłym roku, opracowywali równiez koncepcje zagospodarowania różnych częsci Twierdzy. Projekty – często dość zaskakujące – pokazują, jak wiele istnieje możliwości wykorzystania warowni dla różnych celów – od funkcji gastronomicznych czy hotelarskich aż po centra aktywności czy miejsca spotkań.

Dzięki dokonanemu skanowaniu 3D kolejnej części twierdzy duży obszar warowni został już zinwentaryzowany w technice trójwymiarowej, która pozwala na komputerowe odwzorowanie obiektu i poszczególnych jego elementów z bardzo dużą dokładnością.

[fot. Twierdza Kłodzko]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis