Stanisław Sijka dalej będzie kierował Zarządem Dróg Powiatowych

0

Brak chętnych na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych. Na rozpisany przez starostwo powiatowe konkurs wpłynęła tylko jedna oferta: od byłego dyrektora, Stanisława Sijki, który chociaż w styczniu tego roku przeszedł na emeryturę, to został poproszony o pokierowanie tą instytucją jeszcze przez jakiś czas.

14 stycznia br. zarząd powiatu kłodzkiego rozwiązał z umowę o pracę z wieloletnim dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych, Stanisławem Sijką. Odbyło się to na wniosek samego dyrektora, w związku z nabyciem przez niego uprawnień emerytalnych. W styczniu rozpisano też nowy konkurs na to stanowisko. Niestety, nie pojawił się nikt chętny do pracy. – Poprosiliśmy więc, żeby dyrektor jeszcze trochę popracował, chociaż od dawna już szykował się do przejścia na emeryturę – mówi Piotr Marchewka, etatowy członek zarządu powiatu kłodzkiego. – Ogłosiliśmy konkurs, żeby sprawdzić, czy pojawiła się na rynku osoba chętna do kierowania tą jednostką – dodaje.

Nie wiadomo, ile dyrektor ZDP jeszcze popracuje. P. Marchewka ma nadzieję, że w tym czasie pojawi się odpowiedni na to stanowisko kandydat – być może będzie to ktoś z dotychczasowych pracowników ZDP.

Joanna Żabska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj swój podpis